Lístek za milion korun. Federerovu rozlučku kazí spekulanti se vstupenkami

Sport Sport
23. 9. 2022 6:19
V okamžiku, kdy Roger Federer oznámil, že svou kariéru oficiálně ukončí o nadcházejícím víkendu na Laver Cupu, vystřelil zájem o vstupenky o tisíce procent. Situace zneužívají spekulanti, kteří lístky na akci v londýnské O2 aréně prodávají na černém trhu za částky přesahující v extrémních případech v přepočtu milion korun.
Roger Federer a Rafael Nadal
Roger Federer a Rafael Nadal | Foto: Milan Kammermayer

Roger Federer věší raketu na hřebík. Smutná zpráva minulý čtvrtek obletěla svět a rapidně zvýšila poptávku po vstupenkách na šampionův poslední zápas. Tím bude páteční čtyřhra v rámci týmového Laver Cupu.

Oficiální webová stránka Federerova týmového klání mezi Evropou a Světem se zhroutila jen pár minut poté, co dvacetinásobný grandslamový vítěz oznámil své definitivní loučení.

Podle webu aceodds.com se poptávka po sedadlech zvýšila o více než 4000 procent.

Švýcar ve svém posledním duelu spojí síly se svým kamarádem a arcirivalem Rafaelem Nadalem, společně v Londýně večer nastoupí proti americkému páru Frances Tiafoe - Jack Sock.

Situace se snaží zneužít překupníci, kteří se vstupenky na páteční program pokoušejí na internetu prodávat za mnohonásobek původní ceny. Ta se průměrně pohybovala kolem 600 liber (cca 17 tisíc korun) a někteří ze šťastlivců, kteří ji nakoupili s dostatečným předstihem, by rádi na výjimečné sportovní události vydělali velké peníze.

Nejšílenější případy zveřejnil na Twitteru známý tenisový reportér Jon Wertheim. Na různých webech se lístky prodávají až za 46 tisíc liber, tedy více než milion a čtvrt českých korun.

"Pravděpodobně jediným příznivcem tenisu, který by si tohle mohl dovolit, je Roger sám," komentoval ceny jeden z fanoušků.

Pořadatelé Laver Cupu sice už před lety aplikovali pravidla omezující nákup většího množství vstupenek, černý trh však kontrolovat nemohou. Vydali tedy alespoň varování před podobnými nabídkami. Existuje totiž riziko, že by se na trhu mohly objevit i falešné vstupenky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

O fotbalové MS 2030 se má ucházet i Ukrajina

Ukrajina by se měla spolu s Portugalskem a Španělskem ucházet o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2030. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura AP.

Portugalsko se Španělskem společnou kandidaturu připravovaly tři roky a ve středu ji oficiálně předloží v sídle UEFA v Nyonu. Obě země nyní k pořádání šampionátu přizvaly Ukrajinu, která od února čelí ruské invazi.

Oznámení by se měl přímo na místě zúčastnit i předseda ukrajinského fotbalového svazu Andrij Pavelko. Šestačtyřicetiletý činovník agentuře AP cestu do Švýcarska potvrdil, důvod však neuvedl.

před 15 minutami

Vrchní státní zastupitelství zamítlo Mynářovu stížnost na postup kvůli skartované zprávě o Vrběticích

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Královna americké country hudby Loretta Lynnová zemřela ve věku 90 let ve spánku.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Soud odmítl stížnost na Zemana kvůli milosti pro Baláka. Nemá pravomoc jeho rozhodnutí přezkoumat

Prezident republiky při udílení milosti vystupuje jako ústavní orgán, správní soudy proto nemají pravomoc milost přezkoumávat, anebo dokonce rušit. Nejvyšší správní soud v úterý zamítl kasační stížnost muže z Prahy, který prostřednictvím správní žaloby zpochybnil milost udělenou prezidentem Milošem Zemanem šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, odsouzenému za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. 

V rozhodnutí senátu s předsedou Zdeňkem Kühnem se správní soud zabýval otázkou, zda je prezident při udělování milosti správním orgánem, a zda je tím pádem milost přezkoumatelná ve správním soudnictví. Dospěl k názoru, že nikoliv. Poukázal na to, že pravomoc k udělení milosti svěřuje prezidentovi ústava. Žádný jiný zákon ji neomezuje ani nereguluje.

"Prezident není vázán žádnými podmínkami, při jejichž splnění lze milost udělit, jeho úvaha je v tomto směru právně neomezená. Ani ten, komu má být milost udělena, nemusí splňovat žádné předpoklady," stojí v rozsudku.

Podle dokumentu prezident republiky při udílení milostí vystupuje jako ústavní orgán. Udělená milost je pak ústavním aktem a správní soudy nemají pravomoc takové akty přezkoumávat.

Nejvyšší správní soud poukázal také na starší usnesení Ústavního soudu, který v roce 2013 odmítl návrh na zrušení amnestie prezidenta Václava Klause. Uvedl tehdy, že jak hromadné amnestie, tak individuální milosti nepodléhají soudnímu přezkumu a nabízí se pouze politická odpovědnost prezidenta. Teoretickou výjimkou jsou "situace mimořádně extrémní".

Zdroj: ČTK
Další zprávy