Fruhvirtová otočila v Charlestonu duel s Konjuhovou, Kvitová vzdala

4. 4. 2022 18:26
Šestnáctiletá tenistka Linda Fruhvirtová zvládla na úvod turnaje v Charlestonu třísetový duel s Anou Konjuhovou a na zelené antuce postoupila do 2. kola. Česká hráčka otočila nepříznivý vývoj zápasu a chorvatskou soupeřku zdolala 4:6, 6:1, 6:3. Petra Kvitová vzdala zápas 1. kola s Magdalenou Frechovou, duel s polskou soupeřkou skrečovala za stavu 6:7, 2:3.
Linda Fruhvirtová
Linda Fruhvirtová | Foto: Reuters

Fruhvirtová nedokázala v úvodním setu využít proti solidně podávající Konjuhové ani jeden brejkbol a za 45 minut sadu ztratila. Do druhého setu ale vstoupila razantně, rychle se ujala vedení 3:0 a čtyřiadvacetiletou soupeřku už do hry nepustila. Chorvatka kupila nevynucené chyby a ve větrném počasí se jí přestalo dařit na podání. Fruhvirtová byla naopak na servisu jistá, ve druhé a třetí sadě už Konjuhové nenabídla žádný brejkbol, ta nevydařenou koncovku korunovala třemi dvojchybami v závěrečném gamu.

"Důležité bylo rychle zapomenout na první set, dál bojovat a hledat způsob, jak vyhrát. A jsem ráda, že jsem ho našla," řekla Fruhvirtová v rozhovoru na kurtu. Potěšilo ji, jak hladce zvládla přechod z betonu v Miami, kde nečekaně došla až do osmifinále. "Zelená antuka je velice specifická, takže ten přechod z betonů je jednodušší než přímo na klasickou antuku. Myslím, že mi tenhle povrch sedí, ráda na něm hraju, takže to pro mě nebyl velký problém," uvedla.

Sestřih utkání mezi Lindou Fruhvirtovou a Anou Konjuhovou v Charlestonu 2022 | Video: WTA

Jedenáctá nasazená Kvitová ztratila úvodní sadu v tie-breaku poté, co od stavu 2:6 odvrátila čtyři setboly, nakonec ho ale prohrála 6:8. Ve druhém setu šla stejně jako v tom prvním do vedení 2:0, ani tentokrát ale náskok dlouho neudržela. Za stavu 1:2 si dvojnásobná wimbledonská šampionka zavolala na konzultaci fyzioterapeutku, s níž řešila potíže s levou nohou, k ošetření po dalším střídání stran už ale nedošlo. Poté, co ztratila servis a soupeřka šla po čisté hře při vlastním podání do vedení 3:2, se rozhodla duel skrečovat.

Do druhého kola postoupila Ukrajinka Katarina Zavacká, která v dalším duelu narazí na Karolínu Plíškovou. Ta měla jako třetí nasazená na úvod volný los.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu (zelená antuka, dotace 899.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Frechová (Pol.) - Kvitová (11-ČR) 7:6 (8:6), 3:2 skreč, L. Fruhvirtová (ČR) - Konjuhová (Chorv.) 4:6, 6:1, 6:3, Zavacká (Ukr.) - Jüan Jüe (Čína) 6:4, 6:2, Kalininová (Ukr.) - Sasnovičová (Běl.) 6:4, 6:4, Čang Šuaj (16-Čína) - Di Lorenzová (USA) 6:2, 6:4.