Lendl skončil po roce jako trenér tenisty Zvereva

ČTK ČTK
26. 7. 2019 9:32
Osminásobný grandslamový vítěz podle zámořských médií ukončil s pátým hráčem světa spolupráci.
Ivan Lendl
Ivan Lendl | Foto: ČTK

Bývalý slavný český tenista Ivan Lendl už není trenérem Alexandera Zvereva.  Dvaadvacetiletého Němce vedl od loňského srpna.

Devětapadesátiletý Lendl jako Zverevův trenér skončil krátce poté, co ho vítěz jedenácti titulů ATP zkritizoval. "Naše tréninky trvají dvě hodiny a on z toho půl hodiny vypráví o svém psovi nebo o tom, jak hrál golf. Měl by do toho dávat víc," prohlásil Zverev na turnaji v Hamburku.

Překvapilo ho, že se o konci spolupráce dozvěděl z médií. "To bylo legrační. Je to podle mě škoda," uvedl po dnešním vítězství nad Srbem Filipem Krajinovičem ve čtvrtfinále. Zverev má v plánu trénovat pod vedením svého otce jako v minulosti.

Lendl se ke Zverevovu trenérskému týmu připojil loni v srpnu a německý tenista pod jeho vedením poté v listopadu vyhrál Turnaj mistrů. Naposledy Zverev uspěl v květnu na turnaji v Ženevě, k tomuto triumfu ale Lendl nepřispěl, protože celou antukovou část sezony vynechal.

"Saschovi věřím, je pořád hodně mladý. Myslím, že jednou z něj bude skvělý hráč. Ale v současnosti má nějaké problémy mimo kurt, které mu brání v tom, aby pracoval tak, jak si představuji," uvedl Lendl.

Lendl kromě Zvereva vedl také dvakrát Brita Andyho Murrayho. Při prvním angažmá mu pomohl k prvním dvěma grandslamovým vítězstvím na US Open v roce 2013 a ve Wimblednu 2013. Londýnský turnaj s ním poté vyhrál ještě v roce 2016.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy