Lehečka začal v Miami precizně. Zažil "kiks roku", v Americe mu neprodali pivo

av av
25. 3. 2023 20:29
Impozantní vzestup pokračuje. Během dvou týdnů grandslamový čtvrtfinalista Jiří Lehečka ukořistil své premiérové výhry na velkých turnajích v Indian Wells a Miami.
Jiří Lehečka.
Jiří Lehečka. | Foto: Reuters

Téměř bezchybným výkonem vstoupil český tenista do floridského podniku, Argentinci Federicu Coriovi nepovolil jediný brejkbol.

Po svém prvním podání prohrál jen tři míče z pětatřiceti, na kurtu se při vítězství 6:3, 6:4 zdržel jen něco málo přes hodinu.

"Čech vládne," napsala organizace ATP k dominantnímu představení jednadvacetiletého tenisty z Kněžmostu.

Už v březnu překonal Lehečka svou loňskou porci třinácti vyhraných zápasů na ATP Tour. "Jednadvacetiletý Čech jde nahoru velice spolehlivě," všiml si americký tenisový novinář Chris Oddo.

Favoritem byl Lehečka i v sobotním druhém kole, přestože změřil síly s žebříčkově výše postaveným a nasazeným hráčem, který měl v úvodní rundě volný postup.

Ital Lorenzo Musetti je vrstevníkem Lehečky, v rankingu už nedávno nakoukl do elitní dvacítky a loni vyhrál dva tituly. Ve finále v Hamburku porazil španělskou superstar Carlose Alcaraze, v Neapoli zase slavnějšího krajana Mattea Berrettiniho.

V poslední době ale - na rozdíl od Čecha - výkonnostně stagnuje. Zápas vyhrál naposledy v půlce února, od té doby připsal čtyři porážky v řadě bez zisku jediného setu.

Lehečka a Musetti už se na okruhu potkali, před rokem Čech při svém průlomu v Rotterdamu Itala přehrál 7:5 ve třetím setu. 

Rodák z Mladé Boleslavi v sobotu potvrdil papírové předpoklady, zápas s Musettim zvládl znovu bez ztráty setu a poprvé v kariéře došel mezi 32 nejlepších hráčů na turnaji kategorie Masters 1000, byť se ani on v posledních týdnech nedokázal vyvarovat mírnějších výkyvů formy.

Jeho březnová americká štace před příletem do Miami přinesla dvě porážky v řadě.

V Indian Wells musel skousnout pomstu hvězdného Rusa Andreje Rubljova, kterého v únoru dokázal přehrát v Dauhá.

Čech si po kalifornské anabázi před cestou ze západního na východní pobřeží Států odskočil na silně obsazený challenger ve Phoenixu a po marném boji v prvním kole podlehl australskému obrovi Thanasimu Kokkinakisovi.

V Arizoně pak prožil ještě jedno zklamání. Jak s úsměvem glosoval, odmítli mu prodat pivo.

"V Arizoně mi neprodali pivo, i když jsem předložil občanku, řidičák i fotografii mého pasu. Kiks roku. Už se nemůžu dočkat, až budu zpátky v Česku," svěřil se Lehečka na Twitteru a sklidil řadu pobavených reakcí. I těch omluvných od Američanů, kteří vícekrát poznamenali, že o něco jednodušší by bylo koupit si zbraň.

"Zásadní průšvih, že sis nemohl koupit pivo. Drž se," vzkázal českému tenistovi bývalý hráč, trenér a autor knihy Vyhrávat hnusně Brad Gilbert. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy