Aplaus pro českou senzaci. Tsitsipas si zahrával, ve vzteku málem trefil podavače

av av
Aktualizováno 24. 1. 2023 17:45
Senzačně postoupil do čtvrtfinále grandslamu a ani v něm ostudu neudělal. Jiří Lehečka ukončil své parádní představení na Australian Open porážkou se třetím nasazeným favoritem Stefanosem Tsitsipasem. Podívejte se na fotografie a ohlasy.
Jiří Lehečka ve čtvrtfinále Australian Open 2023
Jiří Lehečka ve čtvrtfinále Australian Open 2023 | Foto: Reuters

Důkazem vyrovnanosti zápasu budiž fakt, že Lehečka jen dvakrát prohrál vlastní servis. Dokonce si vypracoval víc brejkbolů než Tsitsipas, ten ovšem ve chvílích, kdy mu teklo do bot, naprosto exceloval. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy