Aplaus pro českou senzaci. Tsitsipas si zahrával, ve vzteku málem trefil podavače

av av
Aktualizováno 24. 1. 2023 17:45
Senzačně postoupil do čtvrtfinále grandslamu a ani v něm ostudu neudělal. Jiří Lehečka ukončil své parádní představení na Australian Open porážkou se třetím nasazeným favoritem Stefanosem Tsitsipasem. Podívejte se na fotografie a ohlasy.
Jiří Lehečka - Stefanos Tsitsipas, Australian Open 2023, čtvrtfinále
Jiří Lehečka - Stefanos Tsitsipas, Australian Open 2023, čtvrtfinále | Foto: Reuters

Stefanos Tsitsipas si ve čtyřiadvaceti letech zahraje už čtvrté semifinále Australian Open. Takto řecký favorit utěšoval Jiřího Lehečku, největší překvapení turnaje. Jednadvacetiletého českého hráče porazil ve čtvrtfinále ve třech setech, ale po boji: 6:3, 7:6, 6:4.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Tržby v malooobchodě loni klesly o 3,6 procenta, o rok dříve stouply

Maloobchodní tržby v Česku se loni meziročně snížily o 3,6 procenta, o rok dříve stouply o 4,4 procenta. V samotném prosinci tržby obchodníků osmý měsíc za sebou v meziročním srovnání klesly. Pokles ale zpomalil na 7,3 procenta z listopadových revidovaných 8,9 procenta.

Pokles tržeb v posledním měsíci roku ovlivnil prodej potravin i nepotravinářského zboží, přičemž tržby za potraviny se dostaly na nejnižší hodnotu od roku 2001, tedy od začátku zjišťování. Vyplynulo to z informací, které na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Za celý rok 2022 se tržby za potraviny meziročně snížily o 5,1 procenta a za nepotravinářské zboží o 2,9 procenta. Za pohonné hmoty obchodníci utržili podle ČSÚ o 1,5 procenta méně než v roce 2021 a za prodej a opravy motorových vozidel o 4,2 procenta méně.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy