Aplaus pro českou senzaci. Tsitsipas si zahrával, ve vzteku málem trefil podavače

av av
Aktualizováno 24. 1. 2023 17:45
Senzačně postoupil do čtvrtfinále grandslamu a ani v něm ostudu neudělal. Jiří Lehečka ukončil své parádní představení na Australian Open porážkou se třetím nasazeným favoritem Stefanosem Tsitsipasem. Podívejte se na fotografie a ohlasy.
Jiří Lehečka - Stefanos Tsitsipas, Australian Open 2023, čtvrtfinále
Jiří Lehečka - Stefanos Tsitsipas, Australian Open 2023, čtvrtfinále | Foto: Reuters

Stefanos Tsitsipas si ve čtyřiadvaceti letech zahraje už čtvrté semifinále Australian Open. Takto řecký favorit utěšoval Jiřího Lehečku, největší překvapení turnaje. Jednadvacetiletého českého hráče porazil ve čtvrtfinále ve třech setech, ale po boji: 6:3, 7:6, 6:4.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 hodinami

Krasobruslaři Taschlerovi mají životní 6. místo na ME, vyhráli Italové

Krasobruslaři Natálie a Filip Taschlerovi na mistrovství Evropy obsadili šesté místo v kategorii tanečních párů. I když ve volném tanci atakovali osobní rekord, ve srovnání s rytmickým tancem si o jednu příčku pohoršili. I tak dosáhli svého maxima na ME a poprvé se dostali do nejlepší desítky. Titul získali Italové Charlene Guignardová a Marco Fabbri.

Taschlerovi podobně jako v rytmickém tanci jeli s velkým nasazením bez výraznějšího zaváhání a známkou 111,43 bodu se přiblížili na 36 setin svému maximu, které zaznamenali v listopadu právě v Espoo při závodě Grand Prix. Francouzský pár Evgeniia Loparevová, Geoffrey Brissaud, který po rytmickém tanci ztrácel jen 42 setin, je porazil o tři a půl bodu.

Další zprávy