Lehečka postoupil na turnaji v Dauhá přes Ruusuvuoriho do čtvrtfinále

22. 2. 2023 16:10
Tenista Jiří Lehečka postoupil na turnaji v Dauhá do čtvrtfinále. Jednadvacetiletý čtvrtfinalista letošního Australian Open porazil Emila Ruusuvuoriho, proti němuž ve třetím vzájemném zápase uspěl poprvé. Zatímco v předchozích dvou duelech proti finskému tenistovi neuhrál ani set, dnes ho v katarské metropoli přehrál 6:2, 7:6.
Jiří Lehečka
Jiří Lehečka | Foto: Reuters

V úvodním setu Lehečka na kurtu jasně dominoval, při svém podání ztratil pouhé dva fiftýny a souseda ze začátku druhé padesátky světového žebříčku přehrál za 33 minut. Ve druhé sadě se hra vyrovnala. V desátém gamu český tenista úspěšně čelil jedinému brejkbolu, protože ale ani on následně své šance nevyužil, rozhodl až tie-break. V něm šel Lehečka rychle do vedení 4:0 a náskok už nepustil.

O postup do semifinále si na okruhu ATP zahraje počtvrté v kariéře. Jeho soupeřem bude první nasazený Rus Andrej Rubljov, který ve třech setech porazil Tallona Griekspoora z Nizozemska. Pokud Lehečka uspěje, vyrovná si osobní maximum z ATP Tour, semifinále si zahrál vloni v Rotterdamu.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,485.775 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Lehečka (ČR) - Ruusuvuori (Fin.) 6:2, 7:7 (7:2), Auger-Aliassime (2-Kan.) - Kubler (Austr.) 4:6, 6:1, 6:4.