Laver Cup v Praze je lepší než US Open, chválí Tiafoe. Čilič ale musel diváky hecovat

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
22. 9. 2017 17:35
Hráči si organizaci prvního ročníku tenisového Laver Cupu v pražské O2 areně pochvalují. Diváci se ve fandění teprve rozjíždějí.
Frances Tiafoe
Frances Tiafoe | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Unikátní tenisová show odstartovala. Pražskou O2 arenu v pátek rozproudily první zápasy premiérové ročníku Laver Cupu. Zatímco hráči si organizaci turnaje zatím nemůžou vynachválit, fanoušci se s novým podnikem teprve seznamují. 

V úvodním duelu musel Chorvat Marin Čilič diváky na tribunách gestem vybízet, aby víc fandili a podpořili ho v době, kdy otáčel vývoj druhé sady proti Američanu Francesi Tiafoeovi.

"Je těžké se do toho vcítit a fandit Chorvatovi, když jste Čech, Němec nebo Španěl, já to chápu," řekl na pozápasové tiskové konferenci Čilič.

Fanoušky nakonec rozproudil a za hlasitý projev jim zatleskal. "Cítím, že přeci jen trochu tu domácí podporu máme, byl to první zápas fanoušci se do toho teprve dostávají, " dodal.

Čilič nakonec i díky nim dokráčel k vítězství a k prvnímu bodu pro tým Evropy. "Myslím, že se bude atmosféra zápas od zápasu zlepšovat, zítra už to bude zase něco jiného, věřím, že se budou fanoušci bavit a stejně tak i my na kurtu díky nim," myslí si světová pětka.

Devatenáctiletý Tiafoe si i přes prohru atmosféru pochvaloval a to před měsícem zažil utkání na centrální dvorci US Open. " Je to tu lepší než tam, což je vidět na mé usmívající se tváři, líbí se mi to tu ještě o něco více," prohlásil Američan. 

"Je to neuvěřitelné. Publikum i organizátoři, kteří se snaží, abychom měli vše, co potřebujeme. Jedinou věc, o kterou se musíme starat, je tenis," uvedl.

To Čiličovi se do srovnání s grandslamy moc nechtělo. "Je to přeci jen něco jiného. Spíš bych to přirovnal k Turnaji mistrů v Londýně. Organizace i veškeré zázemí je úžasné. Jedno z nejlepších kde jsem kdy hrál," pochválil pražskou akci Chorvat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy