Kyrgios zase provokuje. Přes Facebook prodává své první auto a střílí si z fanoušků

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 4. 2017 6:51
Australský tenisový rebel Nick Kyrgios spustil ve středu přes sociální sítě prodej svého prvního vozu. Některým fanouškům se tenhle způsob inzerátu nelíbí a jednadvacetiletý hráč se s nimi pouští do ostré diskuze.
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios | Foto: Reuters

Praha - Ani mimo kurty nelení a provokuje. Australský tenista Nick Kyrgios se rozhodl, že prodá své staré auto, a nenapadlo ho nic jiného, než že inzerát vyvěsí na své facebookové stránce, kde má přes 250 tisíc fanoušků. Jeho nápad vyvolal rozporuplné reakce a šestnáctý hráč světa si to nenechal líbit.

"Tak jo, obvykle sem nevěším podobné věci, ale tentokrát udělám výjimku. Tohle bylo mé první auto, které jsem si koupil jako nové. Teď je čas pustit ho dál," napsal o svém BMW F80 M3 2015 Kyrgios.

Nové obutí, ochranný nátěr, najeto jen 16 tisíc kilometrů. Rodák z Canberry sice cenu vozu na Facebooku nezveřejnil, ale pro ilustraci, úplně stejné nové BMW pořídíte v přepočtu za zhruba půl druhého milionu korun.

I tak si Kyrgios rýpl do jednoho z fanoušků, který mu napsal, že hledá auto s cenou kolem šesti tisíc dolarů. "Pošlu ti víčko palivové nádrže," odpověděl mu na to tenista.

Někteří uživatelé pod příspěvek napsali, že by se jednadvacetiletý Australan měl raději soustředit na tenis než prodávat auta přes sociální sítě. "Díky, tati," rýpl si v odpovědi Kyrgios.

V komentářích vysvětlil i to, proč inzerát nepublikoval na stránkách, které k tomu přísluší. "Protože takhle to uvidí milion lidí, kolik lidí, myslíš, že si přečte běžný inzerát? Dám ti kvalifikovaný odhad, asi tolik kolik ty zreturnuješ míčků ze stovky mých servisů," nešetřil fanouška známý tenisový bouřlivák.

"Tady někdo potřebuje peníze na antukovou sezonu," napsal další fanda. "Za semifinále v Miami je 280 tisíc dolarů, asi ani ne, kámo," reagoval Kyrgios.

I tak se ale pod příspěvkem našli tací, kteří měli seriózní zájem. V takovém případě mohli napsat na uvedenou emailovou adresu a domluvit si prohlídku. Kyrgiose ale zájemci momentálně doma nezastihnou. Víkend tráví jako australská jednička v boji o semifinále Davis Cupu proti Američanům, které se odehrává o víkendu na tvrdém povrchu v Brisbane.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy