Kvitová po šesti letech prohrála s Češkou. Jeden z nejcennějších skalpů slaví Kristýna Plíšková

4. 4. 2018 23:01
Kristýna Plíšková vyřadila v Charlestonu po Kateřině Siniakové také Petru Kvitovou a po výsledku 1:6, 6:1 a 6:3 si zahraje osmifinále.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Charleston - Tenistka Petra Kvitová prohrála ve 2. kole tenisového turnaje v Charlestonu s Kristýnou Plíškovou 6:1, 1:6, 3:6 a po 24 vítězných zápasech tak skončila její úspěšná série proti krajankám na okruhu WTA. Druhá nasazená Češka prohrála při své premiéře na zelené antuce v Jižní Karolíně za hodinu a 54 minut.

Utkání jsme sledovali v online přenosu.

Osmadvacetiletá Kvitová získala první set za půl hodiny, ve druhém se jí ale přestalo dařit na podání a o dva roky mladší dvojče bývalé světové jedničky Karolíny jí oplatilo stejnou mincí. Dvojnásobná wimbledonská vítězka ztratila s krajankou sadu poprvé od roku 2015 a ani ve třetím setu se jí nepodařilo zápas znovu otočit.

Plíšková šla rychle do vedení 3:0 a za stavu 5:1 podávala na vítězství. Kvitová ale ještě zabojovala, postupně odvrátila šest mečbolů, při sedmém už ale kapitulovala a po 24 vítězných zápasech s českou tenistkou na okruhu WTA poprvé prohrála. Naposledy ji porazila v roce 2012 v Madridu Lucie Hradecká.

Plíškovou, která v úvodním kole vyřadila další krajanku Kateřinu Siniakovou, nyní čeká šestnáctá nasazená Ruska Jelena Vesninová.

Tenisový turnaj žen v Charlestonu v USA (antuka, dotace 800.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Görgesová (5-Něm.) - Ahnová (USA) 2:6, 6:4, 7:6 (7:1), Ósakaová (10-Jap.) - Siegemundová (Něm.) 6:3, 7:6 (10:8), Giorgiová (It.) - Gavrilovová (11-Austr.) 6:2, 2:6, 6:3, Bertensová (12-Niz.) - Kruničová (Srb.) 6:4, 6:2, Cornetová (14-Fr.) - Hercogová (Slovin.) 6:2, 6:3, Peraová (USA) - Jastremská (Ukr.) 7:6 (7:4), 1:6, 6:4, Kristýna Plíšková (ČR) - Kvitová (2-ČR) 1:6, 6:1, 6:3, Sevastovová (8-Lot.) - Dolehideová (USA) 7:5, 6:7 (5:7), 6:1, Bartyová (9-Austr.) - Mariaová (Něm.) 4:6, 6:3, 6:2, Beguová (13-Rum.) - Liuová (USA) 6:4, 6:2, Vesninová (16-Rus.) - Townsendová (USA) 6:4, 6:1.