Kvitová vyřadila Peraovou, nerozhodilo ji ani rojení včel na umpiru

Aktualizováno 18. 10. 2022 12:26
Česká tenistka Petra Kvitová vyřadila na úvod turnaje v mexické Guadalajaře Bernardu Pearovou za hodinu a 25 minut 6:3 a 7:5. Končí naopak 17letá Linda Fruhvirtová, jež další Američance Sloane Stephensové podlehla 0:6, 2:6.
Sestřih utkání Kvitová - Peraová | Video: Asociated Press

Dvaatřicetiletá Kvitová nastoupila proti Peraové v úvodním kole na druhém turnaji za sebou a stejně jako před dvěma týdny v Ostravě ji porazila. V Mexiku jí však k postupu stačily dva sety.

Kvitové sice vstup do zápasu nevyšel a prohrávala 1:3, ale pěti gamy za sebou získala první sadu pro sebe. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 5:5, pak Kvitová sebrala soupeřce servis a vzápětí rozhodla.

"Začala jsem dost špatně a jen jsem se snažila udržet podání a dostat se zpátky," řekla v televizním rozhovoru na kurtu Kvitová. "Ve druhém setu už jsem byla v klidu, i když to tady hodně lítá a hraje se rychle," dodala.

Zápas Kvitové s Peraovou začal se zhruba s hodinu a půl dlouhým zpožděním. Důvodem byl roj včel, který se usadil na umpiru.

Další soupeřkou dvojnásobné wimbledonské vítězky bude Bianca Andreescuová. S o deset let mladší Kanaďankou se světová jednadvacítka Kvitová zatím neutkala. Andreescuová je v žebříčku na 59. místě.

Fruhvirtová po postupu z kvalifikace proti vítězce US Open z roku 2017 Stephensové uhrála jen dva gamy. Sedmnáctiletá Češka od zisku zářijového prvního titulu v kariéře v Čennaí vypadla potřetí za sebou v prvním kole.

Tenisový turnaj žen v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 2,527.250 dolarů):

Dvouhra : 1. kolo: Kvitová (16-ČR) - Peraová (USA) 6:3, 7:5, Stephensová (USA) - L. Fruhvirtová (ČR) 6:0, 6:2, Osoriová (Kol.) - Alexandrovová (15-Rus.) 6:4, 7:6 (10:8), Bencicová (25-Švýc.) - Fernandezová (Kan.) 7:5, 6:7 (10:12), 6:3, Mertensová (Belg.) - Muhammadová (USA) 6:3, 6:2, Tomljanovicová (Austr.) Contrerasová (Mex.) 6:2, 6:1.