Kvitová neobhájí, uhrála jen pět her. Cítila jsem se velmi unavená, řekla

Aktualizováno 1. 2. 2019 18:39
Finalistka Australian Open Petra Kvitová podlehla ve čtvrtfinále turnaje v Petrohradu Donně Vekičové 4:6, 1:6.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Tenistka Petra Kvitová titul v Petrohradu neobhájí. Turnajová jednička a finalistka Australian Open působila ve čtvrtfinále s Donnu Vekičovou unaveně a po chybách Chorvatce podlehla 4:6 a 1:6.

Kvitová v duelu s osmou nasazenou Vekičovou pětkrát přišla o podání a její údery neměly obvyklou razanci. V hodinu a třiadvacet minut dlouhém utkání zahrála dvacet vítězných míčů a udělala více než dvakrát tolik nevynucených chyb.

V prvním vyrovnaném setu rozhodla ztráta podání Kvitové na 4:5. Ještě vybojovala brejkbol zpět, ale Vekičová ho za pomoci zkrácení odvrátila a set dopodávala. Ve druhé sadě Kvitová od stavu 1:0 prohrála šest gamů po sobě.

"Cítila jsem se velmi unavená. Bojovala jsem, první set jsem zvládla docela slušně, ale únava neustupovala. Soupeřka pak začala hrát skvěle a já byla velmi pomalá, z čehož pramenilo hodně chyb," řekla Kvitová na tiskové konferenci.

V žebříčku WTA se Kvitová udrží na druhém místě. Další obhajoba velké porce bodů ji čeká za čtrnáct dnů v Dauhá, kde loni rovněž získala titul. Ještě předtím bude příští týden vypovídat u soudu o svém přepadení z prosince 2016.

Vekičová výhrou nad Kvitovou získala poprvé v kariéře skalp světové dvojky. Její příští soupeřkou bude domácí hráčka Věra Zvonarevová.

Tenisový turnaj žen v Petrohradu (tvrdý povrch, dotace 823.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Vekičová (8-Chorv.) - Kvitová (1-ČR) 6:4, 6:1, Sabalenková (4-Běl.) - Alexandrovová (Rus.) 6:3, 6:4, Bertensová (2-Niz.) - Pavljučenkovová (Rus.) 6:2, 3:6, 6:0, Zvonarevová (Rus.) - Kasatkinová (3-Rus.) 6:3, 7:6 (7:3).