Kvitová v Mexiku končí s kanárem, Plíšková prohrála hned první zápas

19. 10. 2022 6:37
Česká tenistka Petra Kvitová skončila na turnaji v Guadalajaře ve druhém kole, s Biancou Andreescuovou z Kanady prohrála 6:3, 2:6, 0:6. V Mexiku dohrála i Karolína Plíšková, která v prvním kole podlehla 6:7 a 2:6 Jeleně Rybakinové z Kazachstánu.
Petra Kvitová na turnaji v Guadalajaře
Petra Kvitová na turnaji v Guadalajaře | Foto: Reuters

Kvitová získala první set, ale poté převzala iniciativu soupeřka. Dvaatřicetiletá Češka ve zbytku zápasu už ani jednou neudržela podání a i když odvrátila čtyři mečboly, Andreescuová duel ukončila kanárem.

Dvaadvacetiletá Kanaďanka tak připravila Kvitovou o šanci kvalifikovat se poosmé v kariéře na Turnaj mistryň. Naději na účast na závěrečném podniku sezony, který v roce 2011 ovládla, by česká tenistka udržela postupem do finále.

Karolína Plíšková proti Rybakinové nedotáhla do konce dobře rozehraný první set. Bývalá světová jednička v něm nad úřadující wimbledonskou vítězkou vedla už 5:3, ale nakonec ho ztratila 5:7 v tie-breaku.

Ve druhé sadě sice Plíšková dokázala smazat ztrátu 0:2, ale pak už neuhrála jediný game. Třicetiletá česká hráčka tak na čtvrtém turnaji za sebou nedošla dál než do druhého kola.