Kvitová už je zase druhá, Bouzková po finále poskočila o čtrnáct míst na nové maximum

18. 3. 2019 8:23
Česká tenistka Petra Kvitová je v aktuálním žebříčku WTA na druhém místě za vedoucí Japonkou Naomi Ósakaovou.
Marie Bouzková se těší ze svého dosud nejlepšího umístění na žebříčku
Marie Bouzková se těší ze svého dosud nejlepšího umístění na žebříčku | Foto: Milan Kammermayer

Kvitová sice na turnaji v Indian Wells nevyhrála ani jeden zápas a skončila hned ve druhém kole, jenže Rumunka Simone Halepová neobhájila loňskou semifinálovou účast, vypadla už v osmifinále, a tak ji tenistka z Fulneku ve světovém pořadí přeskočila.

Životní výkon v Kalifornii, kde vyřadila Darju Kasatkinovou i grandslamové šampionky Halepovou a Jelenu Ostapenkovou, stačil Markétě Vondroušové k posunu jen o dvě příčky. V novém žebříčku je na 59. pozici, tedy devět příček za svým maximem z března loňského roku.

Nové nejlepší umístění v kariéře si počítá Marie Bouzková. Ta skončila na turnaji nejnižší kategorie WTA 125K v Guadalajaře těsně pod vrcholem. Česká tenistka uhrála ve finále v Mexiku s Veronikou Kuděrmětovová jen dva gamy a ruské soupeřce podlehla za 61 minut 2:6, 0:6. I tak ale poskočila v žebříčku o čtrnáct míst a je 116., tři místa za krajankou Karolínou Muchovou.

Dvacetiletá Bouzková, která v roce 2014 vyhrála jako první Češka dvouhru juniorek na US Open, držela se soupeřkou krok jen v úvodu. Od stavu 2:1 v prvním setu nezískala už ani hru a zatím nejdůležitější finále v kariéře nezvládla. Z nižších podniků série ITF má ve sbírce jedenáct titulů.

O rok starší Ruska, která na turnaji vyřadila mimo jiné sedmou nasazenou Kristýnu Plíškovou, získala první individuální titul WTA v kariéře.

Česká hráčka neuspěla v Mexiku ani ve finále čtyřhry. Renata Voráčová spolu se Švédkou Cornelií Listerovou podlehly maďarsko-americké dvojici Fanny Stollárová, Maria Sanchezová 5:7, 1:6.

V mužském žebříčku se posunul na čtvrtou příčku po životním triumfu v Indian Wells Rakušan Dominic Thiem, přeskočil poraženého finalistu Rogera Federera. Dál vládne Srb Novak Djokovič před Rafaelem Nadalem a Alexandrem Zverevem. Nejlepší z českých tenistl je Tomáš Berdych až na 89. místě.