Kvitová tenisovou superhvězdou dekády. Jen jediná hráčka byla lepší

Petra Kvitová, druhá nejlepší tenistka dekády podle získaných bodů.
Tenisové úspěchy se primárně měří grandslamovými tituly nebo žebříčkovým umístěním, čas od času se ale objeví ukazatel, který sice není tolik sledovaný, vypovídá ovšem velice výmluvně.
Petra Kvitová vytěžila ze své úspěšné kariéry zatím "pouze" dva wimbledonské tituly z let 2011 a 2014, a na post světové jedničky dosud v kariéře - i když těsně - nedosáhla. Přesto... Její příslušnost k tomu absolutně nejlepšímu, co ženský tenis v uplynulém desetiletí nabídl, je nezpochybnitelná.
Podívejte se na pořadí desátých let 21. století podle získaných bodů, tak jak jej spočítala organizace WTA.
1. Serena Williamsová (66 308 bodů) - Královna poslední dekády a nejen jí. A to s obrovským náskokem. Američanka zvýraznila svoji dominanci jedenácti grandslamovými tituly během deseti let, což je bilance, která nemá konkurenci.
Foto: Reuters
av av
18. 5. 2020 7:11
Přestože doposud neusedla na pomyslný trůn pro světovou tenisovou jedničku, z počtu celkově získaných bodů mezi lety 2010 a 2019 jasně vyplývá, jak Petra Kvitová obdivuhodně konzistentně drží špičkovou výkonnost. Měřit se s ní může jen málokdo, v minulé dekádě byla druhou nejlepší tenistkou planety. V elitní desítce rovněž najdeme Karolínu Plíškovou.
 

Právě se děje

Další zprávy