Kvitová, Suková i Kodeš. S Novotnou se v Brně přišly rozloučit české tenisové legendy

Pohřeb Jany Novotné
V obřadní síni brněnského krematoria v Jihlavské ulici proběhlo v pondělí po poledni poslední rozloučení s bývalou tenistkou Janou Novotnou.
Rozloučit se s ní přišla řada tenisových osobností včetně dvojnásobné wimbledonské vítězky Petry Kvitové, která dorazila s trenérem Jiřím Vaňkem.
Právě z All England Clubu si aktuální česká tenisová trojka pamatuje Novotnou nejvíce.
Před novináři zavzpomínala, jak na vítězce travnatého grandslamu z roku 1998 obdivovala její bojovnost.
Foto: ČTK
ČTK Sport ČTK, Sport
27. 11. 2017 14:05
Podívejte se na obrázky z brněnského pohřbu bývalé tenistky Jany Novotné, která zemřela minulou neděli.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 48 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy