Selešovou napadl fanoušek, Kvitovou lupič. Češka na společné setkání stále vzpomíná

ČTK ČTK
8. 3. 2019 7:03
Česká tenistka Petra Kvitová považuje loňský rozhovor s Monikou Selešovou za jeden z nejdůležitějších v životě. S americkou hráčkou, kterou v roce 1993 v Hamburku pobodal vyšinutý fanoušek, se setkala při Wimbledonu.
Monika Selešová
Monika Selešová | Foto: ČTK

Selešová tehdy českou tenistku sama vyhledala, aby si s ní promluvila o podobném životním zážitku. Kvitovou lupič při přepadení v jejím bytě v prosinci 2016 vážně pořezal na levé ruce. "Bylo pro mě velké překvapení, že se mnou chtěla mluvit a říct mi pár hezkých slov. Dozvědět se, co se jí stalo, byla jedna z největších věcí, co jsem kdy slyšela. A zrovna od takové legendy. Bylo hezké potkat někoho, kdo prošel něčím podobným," vzpomínala Kvitová v Indian Wells.

Selešovou přímo na kurtu zezadu pobodal Günter Parche, vyšinutý fanoušek její soupeřky Steffi Grafové. Samotná léčba zranění trvala jen několik týdnů, ale z psychického šoku se bývalá světová jednička vzpamatovávala velmi dlouho. Vítězka devíti grandslamů se vrátila až v roce 1995 a už se nikdy nedostala na dřívější úroveň.

Kvitová musela kvůli pořezaným šlachám podstoupit složitou operaci a byla ohrožena její kariéra, ale vrátila se už na Roland Garros 2017. Dvojnásobná wimbledonská šampionka ale neví, zda někdy dokáže traumatický zážitek dostat z hlavy. "Se svou zkušeností si nejsem jistá, jestli někdy budu stoprocentní, a nejsem si jistá, jestli ona je. Ale snad je šťastná a užívá si život, jak to jen jde," poznamenala Kvitová.

V Indian Wells je jako turnajová trojka nasazena přímo do druhého kola. V pátek se utká s domácí Venus Williamsovou.

 

Právě se děje

Další zprávy