reklama
 
 

Kvitová se rozplakala na kurtu. Nečekala jsem, že tohle dokážu, přiznala v slzách

Aktualizováno 22. 1. 2019 16:32
Podívejte se na sestřih rozhovoru Jima Couriera s Petrou Kvitovou. | Video: Reuters |  00:50
Petra Kvitová prošla po pěti letech do semifinále grandslamového turnaje. Po vítězství nad domácí Ashleigh Bartyovou českou tenistku při rozhovoru s Jimem Courierem přemohly nekontrolovatelné emoce.

Jedna z nejslavnějších tenisových arén na světě, ta pojmenovaná po legendárním Rodu Laverovi, zažila srdceryvný moment.

Petra Kvitová se po čtvrtfinálové výhře neudržela a propukla v pláč, když se jí americký moderátor a někdejší král světového tenisu zeptal, zda po fatálním zranění levé ruky z prosince 2016 někdy ztratila víru, zda bude ještě bojovat o finále grandslamu.

"Upřímně, vůbec jsem si nedokázala představit, že bych mohla hrát znovu na tomhle stadionu a utkávat se s těmi nejlepšími. Je to úžasné. Děkuji vám všem," prohlásila plačící tenistka poté, co jí australské publikum navzdory prohře domácí naděje Bartyové odměnilo bouřlivým aplausem.

"Je skvělé vidět tě zpět. Jsem za tebe moc šťastný," reagoval Courier, aby se vzápětí zeptal na soupeřku, která nyní české tenistce stojí v cestě do finále.

Jeho krajanka Danielle Collinsová, momentálně 35. hráčka světového žebříčku, figurovala ještě před rokem ve druhé stovce rankingu. V Melbourne ale září a zahraje si první grandslamové semifinále kariéry. Courier správně připomněl, že zkušenost Kvitové s americkou soupeřkou je čerstvá. Odehrály spolu hned první duel letošní sezony, v Brisbane se po vydřené výhře 6:7, 7:6, 6:3 radovala Češka.

Petra Kvitová neskutečným výkonem prorazila do semifinále na Australian Open | Video: Reuters |  01:05

"Doufám, že to tady nebude znovu na tři hodiny," odpovídala Kvitová už s typickým zářivým úsměvem na tváří. Ke Collinsové řekla: "Nemá zkušenost s takovým zápasem, na druhou stranu neví, co je to strach. Je agresivní a hraje výborně. Já budu muset hrát lépe než v Brisbane, kde jsem jí nechala, aby podávala na ukončení zápasu," vysvětlila česká tenistka, která se po výhře nad Bartyovou vyšplhala v live verzi žebříku WTA na první místo. Stále ji ale mohou přeskočit tři tenistky, včetně Karolíny Plíškové.

O svých emocích v rozhovoru s Jimem Courierem Kvitová následně promluvila na tiskové konferenci. "Byly to slzy štěstí," potvrdila. "Nebylo pro mě jednoduché vidět se v semifinále po tom všem. Říkám tomu druhá kariéra. Takže je to první semifinále ve druhé kariéře. Chvíli mi to trvalo," dodala.

Před dvěma lety, ani ne měsíc po útoku nožem, sledovala Kvitová australské grandslamové boje v televizi. A užírala se nejistotou. "Nebyly to dobré pocity. Hrozně mi to chybělo a netušila jsem, jestli se vůbec dokážu na kurty vrátit," řekla novinářům v Melbourne.

Svěřila se také s tím, že jí hororový incident přinesl jiný pohled na život. "Od té doby vím, že je to jen sport. Porážky bolí, děláte pro úspěch všechno, ale nakonec je vždycky důležitější život."

autor: av | 22. 1. 2019 11:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama