Kvitová je teď šťastná a tenis je pro ni jen hra, v Paříži s ní musíme počítat, říkají experti

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
26. 5. 2018 7:08
Bývalý slavný tenista Mats Wilander řadí českou hráčku mezi největší aspirantky na celkový triumf na Roland Garros.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Paříž/Praha - Skoro se zdá, jako by si s jejím osudem pohrával nějaký nápaditý scénárista. Ale kdepak, Petra Kvitová tenhle příběh skutečně žije.

Před rokem v Paříži ohromila svět emotivním návratem po rekordní rekonvalescenci pořezané ruky. Teď nastoupí na stejném místě s nálepkou jedné z největších favoritek na zisk grandslamu a s vědomím, že pachatel, který ji před rokem a půl v jejím bytě napadl, je nejspíš za mřížemi.

Když se tenistka z Fulneku minulý týden vracela s titulem z Madridu a jedenáctizápasovou vítěznou šňůrou v zádech, mluvila o tom, jak se těší, až na antukovém Roland Garros udělá poslední tečku za příběhem o velkém návratu na kurty. Že z ní tohle výročí zase udělá normální hráčku. To ovšem ještě netušila, že jí k happyendu pomůžou i vyšetřovatelé, kteří těsně před turnajem velké čtyřky domnělého pachatele dopadnou.

"Nikdo si neumíme představit, jak emotivní je projít si něčím takovým a stále se snažit vyhrávat zápasy, které nejsou nic ve srovnání s tím, když si zachráníte holý život," prohlásil Mats Wilander, někdejší světová jednička a dnes expert Eurosportu.

Podle slavného švédského tenisty je nyní z Kvitové trochu jiná hráčka než v minulosti, kdy vyhrála dva wimbledonské turnaje.

"Je na tom lépe fyzicky. Zdá se, že se lépe pohybuje, a když je schopná se lépe bránit, nemusí ani trefovat míče ideálně a pořád může vyhrát. To je ten největší rozdíl od doby před jejím zraněním," myslí si.

Češka od květnového comebacku vyhrála pět turnajů a z toho čtyři letos, je tedy ve skvělé formě. "Je neuvěřitelná. Myslím, že hraje skvěle proto, že si tenis na kurtu užívá. To, co se jí děje, je sen. Teď je šťastná a tenis je pro ni jen hra," přidává se jiná tenisová legenda Henri Leconte.  

Pět titulů, které Kvitová za poslední rok získala, se zrodilo na čtyřech různých površích. Dva si připsala na oranžové drti. I proto se s ní v Paříži musí počítat.

"Určitě je jednou ze tří nebo čtyř největších favoritek. Když se podíváte, co se jí už na antuce povedlo, je vidět, že může hrát a zabíjet míče na jakémkoli povrchu. Když k tomu přidáte někoho, kdo se umí bránit, máte aspirantku na titul," říká Wilander.

"Je sebevědomá, hraje skvěle a grandslam už vyhrála, takže ví, o co jde. Možná je opravdu připravená vyhrát ho znovu," doplňuje ho Leconte.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Oběti střelce v Ostravě připomene mše, krevní centrum povolává dárce

Na mnoha místech nejen v Moravskoslezském kraji ve středu lidé uctí památku obětí střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě, při které zemřelo šest lidí a tři byli zraněni. Ostravští zastupitelé budou držet minutu ticha a jednat o pomoci pozůstalým. V nemocniční kapli fakultní nemocnice bude v 16:00 pomocný biskup Martin David sloužit mši svatou. Na několika místech budou kondolenční knihy.

Památku obětí uctí návštěvníci koncertu Bohemian Metal Rhapsody, který začíná v 19:00 v kostele svatého Václava v Opavě. Vstupné na koncert bude dobrovolné, vybrané peníze se rozdělí mezi nadační fondy a rodiny pozůstalých.

Krevní centrum Fakultní nemocnice poprosilo dárce, aby ve středu přišli darovat krev. Potřebuje doplnit krev skupiny 0 minus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy