reklama
 
 

Kvitová se má před Golubicovou na pozoru. Od spoluhráček chce "brutální" tipy

9. 2. 2018 15:45
Petru Kvitovou čeká na úvod Fed Cupu Viktorija Golubicová. Tenistka, která loni dokázala porazit Barboru Strýcovou i Karolínu Plíškovou.

Praha - Velký pozor si bude muset dát česká tenistka Petra Kvitová v sobotní úvodní dvouhře 1. kola Světové skupiny Fed Cupu proti švýcarské dvojce Viktoriji Golubicové. Pětadvacetiletá rodačka z Curychu sice aktuálně figuruje až na 100. místě žebříčku WTA, ale předloni v Lucernu dokázala v týmové soutěži porazit Karolínu Plíškovou i Barboru Strýcovou.

"Mám se na pozoru. Jak bylo vidět v Lucernu, umí zahrát výborné zápasy. Nestává se to jen tak, že by porazila obě naše hráčky. Takže si jak s Barčou, tak s Kájou popovídám a určitě mi řeknou nějaké brutální tipy, na které budu připravená," řekla na tiskové konferenci po losu Kvitová, která v pozici týmové jedničky nahradila nemocnou Plíškovou.

"Ale já se nakonec stejně budu soustředit na tu mou hru a budu se tam snažit nechat všechno, abych to Barče do druhé dvouhry usnadnila," doplnila Kvitová.

Přivítala, že v sobotu bude hrát jako první. "My jsme se trošku vsázely, než se to vylosovalo, a vyhrála jsem. Upřímně řečeno jsem raději, že začínám," prohlásila čerstvá vítězka turnaje v Petrohradu.

S Golubicovou ji čeká tenis plný nečitelných úderů a výměn. "Nevím, jak mi sedí, ještě jsem s ní nikdy nehrála. Ale není to nic příjemného, když nevíte, co přijde za úder. O to budu muset být víc koncentrovaná a připravená na každý míček, který přiletí," podotkla Kvitová.

Doufá, že naváže na povedené výkony z Petrohradu. "Cítím se dobře, jsem zdravá, to je nejdůležitější. Doufám, že ten tenis z minulého týdne jsem úplně nezapomněla. Budu ráda, když aspoň něco z Petrohradu předvedu tady. Myslím, že za tři tréninky, které jsem tu absolvovala, jsem si na kurt docela zvykla," řekla.

"Je to trošku jiné než v Petrohradu, ale ne zase o tolik. Pořád je to tvrdý povrch v hale. Je to jen o tom trošku chytit timing. Golubicová se mi právě ten timing bude snažit rozhodit, ale zkusím se nenechat vyvést z míry," doplnila 21. hráčka světového žebříčku.

Golubicová dostala přednost před nejvýše postavenou hráčkou švýcarského týmu Timeou Bacsinszkou, která po návratu po zranění odehrála zatím jedinou dvouhru. "Měli jsme několik možností. Viktorija v Lucernu ukázala, že v téhle soutěži umí hrát skvěle, proto jsme ji nasadili," řekl švýcarský kapitán Heinz Günthardt. "Těším se, hala vypadá skvěle a atmosféra bude úžasná. Odevzdám maximum a pokusím se překvapit," dodala Golubicová.

autor: ČTK | 9. 2. 2018 15:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama