Kvitová a Martincová zvládly v Petrohradu první kolo, Vondroušová končí

8. 2. 2022 10:32
Petra Kvitová hladce a Tereza Martincová po obratu ve třech setech zvládly na halovém turnaji v Petrohradu své úvodní zápasy. Na postup do druhého kola nedosáhla třetí z českých tenistek Markéta Vondroušová.
Australian Open 2022, 2. den (Petra Kvitová)
Australian Open 2022, 2. den (Petra Kvitová) | Foto: Reuters

Kvitová dnes nastoupila k prvnímu zápasu po nevydařeném Australian Open, kde vypadla už v prvním kole, proti Jule Niemeierové z Německa. Vítězka petrohradského turnaje z roku 2018 si se soupeřkou za sedmdesát minut poradila 6:2 a 6:1.

O postup do čtvrtfinále jednatřicetiletá Kvitová, která v Petrohradu startuje jako šestá nasazená, bude hrát s vítězkou zápasu mezi Irinou Beguovou z Rumunska a Čang Šuaj z Číny.

Nepříznivý vývoj musela obracet Martincová proti domácí veteránce Věře Zvonarevové. Česká tenistka se sedmatřicetiletou Ruskou ztratila první set 2:6, další sady ale získala 6:1, 6:4. Ve druhém kole narazí na vítězku duelu Jelena Rybakinová - Varvara Gračovová.

Olympijská finalistka Vondroušová se dvě a půl hodiny přetahovala s Rumunkou Soranou Cirsteaovou. V zápase udělala devět dvojchyb, nevyužila patnáct brejkbolů a prohrála 5:7, 6:3, 4:6.

Tenisový turnaj žen v Petrohradu (tvrdý povrch, dotace 703.580 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Kvitová (6-ČR) - Niemeierová (Něm.) 6:2, 6:1, Martincová (ČR) - Zvonarevová (Rus.) 2:6, 6:1, 6:4, Cirsteaová (Rum.) - Vondroušová (ČR) 7:5, 3:6, 6:4, Ostapenková (7-Lot.) - Wang Sin-jü (Čína) 6:1, 6:4, Sasnovičová (Běl.) - Linetteová (Pol.) 7:5, 4:6, 6:4, Cristianová (Rum.) - Peraová (USA) 7:6 (7:3), 6:4, Petkovicová (Něm.) - Petersonová (Švéd.) 7:6 (7:5), 6:2.