Kvitová před bitvou s Němkami zhubla. Na antuku se to hodí, směje se

ČTK ČTK
18. 4. 2018 22:01
Petra Kvitová má před fedcupovým duelem s Němkami formu. A to i co se týče své vlastní hmotnosti.
Petra Kvitová při tréninku ve Stuttgartu
Petra Kvitová při tréninku ve Stuttgartu | Foto: ČTK

Stuttgart - Před šesti lety zařídila Petra Kvitová po úmorných bitvách dva body a pomohla tenistkám ve Stuttgartu k výhře ve Fed Cupu nad Německem. Nyní se připravuje na stejném místě na další bitvu v soutěži družstev, je viditelně štíhlejší než dřív, ale rány má podle svých slov pořád stejné.

Do šestého největšího německého města dorazila světová desátka Kvitová po cestě plné dopravních komplikací po devíti hodinách v úterý večer. Na dvorec se poprvé dostala dnes odpoledne a trošku si vybavila duely z roku 2012.

"Už je to dávno. Na ty dva maratony nevzpomínám moc ráda," připomněla si Kvitová výhry nad Julií Görgesovou a Sabine Lisickou. V obou zápasech prohrála první set, s Görgesovou pak vyhrála třetí sadu až 10:8, nad Lisickou jasně 6:1.

Görgesová je v sestavě i tentokrát a na pozici dvojky ji v německé sestavě doplňuje bývalá světová jednička Angelique Kerberová. "Mají velice silný tým, i ve finále v Praze v roce 2014 se hrály vyrovnané zápasy," řekla osmadvacetiletá Kvitová.

Na první pohled vypadá dvojnásobná vítězka Wimbledonu štíhleji. "Hodně lidí mi říká, že jsem zhubla," přitakala a dodala, že speciální dietu nedrží. Pozitivní je, že se jí běhá pořád stejně dobře. "Dobíhám hodně míčů. Na antuku je lepší mít nižší váhu."

Zhubla, ale síla při úderech jí nechybí. Údery z její rakety svištěly Porsche Arenou svižně, jak bývá zvykem. "Nepřijde mi, že by mi míče neletěly," podotkla s úsměvem.

Pozdější příjezd do Stuttgartu si Kvitová naplánovala po dohodě s kapitánem Petrem Pálou. V Praze trénovala na Spartě na antuce. "Tři dny na místě mi stačí," řekla Kvitová, která ve Fed Cupu začínala už v roce 2007.

Češkám se proti německým tenistkám daří. Podle Kvitové ale minulost nehraje roli. "Momentálně nic neznamená. Hrajeme na jiném povrchu, v jiné době. Rozhodně se neupínám k tomu, že to dvakrát předtím vyšlo a musí se to povést i teď," řekla a upozornila, že se proměnila česká sestava a tentokrát se bude hrát na antuce v hale.

S levou rukou hrající Kerberovou má vyrovnanou bilanci 5:5. Sedm vzájemných zápasů došlo až do třetího setu. "Myslím, že mě čeká něco podobného. V tréninku s Katkou Siniakovou jsme nehrály moc dlouhé výměny, ale musím se připravit na horší variantu. Utkání může trvat kolem dvou a půl hodiny," očekává Kvitová.

Loni Fed Cup vynechala, jelikož v první půlce sezony měla zraněnou ruku. Letos v únoru se do týmu vrátila a proti Švýcarsku v Praze obě dvouhry vyhrála. "Teď jsou mírnými favoritkami podle mě Němky, což je pro nás trochu lepší a nemusíme být tak ve stresu. Ale ona přijde sobota a věci se změní," řekla Kvitová.

Letos už vyhrála dva turnaje, mimo jiné velkou akci v Dauhá. Může tak být sebevědomější. "Pozitiva v poslední době o dost převyšují negativa. Dvě fedcupové výhry v únoru byly super a já věřím, že jimi to pro letošek ještě nekončí."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy