Kvitová je znovu ve finále exhibice. V Berlíně i podruhé zdolala Petkovicovou

Aktualizováno 18. 7. 2020 19:09
Tenistka Petra Kvitová postoupila na exhibičním halovém turnaji v Berlíně po výhře 3:6, 6:4, 10:5 nad Němkou Andreou Petkovicovou do finále.

V hangáru bývalého letiště Tempelhof si zahraje o titul podruhé v krátké době, v pátek tam nestačila na Ukrajinku Elinu Svitolinovou. Ta její soupeřkou tentokrát nebude, protože podlehla v druhém semifinále jednoznačně 1:6, 1:6 Lotyšce Anastasiji Sevastovové.

Světová dvanáctka Kvitová sice hned na úvod prolomila soupeřčino podání, ale poté prohrála čtyři hry v řadě a první set už nezachránila. Ve druhém vedla Češka 3:0, ale Petkovicová se nevzdala a vyrovnala na 4:4. V desátém gamu získala Kvitová třetí brejk v utkání a tím i celou druhou sadu.

V rozhodujícím setu měla Kvitová od počátku navrch a po necelé hodině a půl proměnila první mečbol. Petkovicovou, jíž na žebříčku patří 87. místo, porazila v Berlíně po úspěchu na trávě i podruhé a ve finále se střetne s vítězkou duelu mezi Svitolinovou a Lotyškou Anastasijí Sevastovovou.