Kvitová je Houdini, Zverev se umazal, Ruska zabíjela bolest. Tak začalo French Open

V Paříži začalo grandslamové Roland Garros. Podívejte se na fotografie z dramatického prvního dne pařížského turnaje.
Petra Kvitová na poslední chvíli odvrátila překvapivé vyřazení. Proti 125. hráčce světového žebříčku, Belgičance Greet Minnenové, dokonce čelila mečbolu.
Česká hvězda se na dvorci Suzanne Lenglenové dlouho trápila. V prvním setu jí nešlo podání, špatně se vyrovnávala s nepříjemným větrem a prohrávala už 3:5. Sadu sice dovedla do tie-breaku, v něm ale soupeřce darovala vedení.
I druhé dějství došlo do zkrácené hry. Naštěstí pro jednatřicetiletou Češku, která v Paříži obhajuje loňské semifinále. Za stavu 5:6 totiž čelila mečbolu. Složitou situaci ale zvládla díky typickému odvážnému křížnému bekhendu. "Tenhle úder mi vyhrál Wimbledon v roce 2014," říkala po zápase.
Greet Minnenová hrála první dvě sady životní tenis. Nakonec to ale bylo málo. Druhý set nakonec v tie-breaku ztratila a v rozhodující sadě už jasně tahala za kratší konec.