Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Doping - Ilustrační foto
Doping - Ilustrační foto | Foto: ČTK

Jsi nejlepší? Zvykni si na testy

Rothenbergův argument byl ostatně před časem potvrzen z oficiálních zdrojů. Antidopingový program je vcelku logicky založen na tom, že častější testy míří za největšími hvězdami a těmi, kteří v daném období dosáhnou výjimečných výsledků.

"Je to praxe běžná z celého světa sportu. Ti nejlepší sportovci jsou vždy kontrolováni více než ostatní. Je to podstata programu," řekl stanici ESPN antidopingový manažer organizace ITF Stuart Miller.

"Takže zatímco je opravdu škoda, když jsou lidé frustrováni tímhle procesem, záměrem všech antidopingových organizací je chránit integritu sportu, zdraví hráčů a jejich právo na čistou soutěž," dodal.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy