Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Wimbledon 2018, první den (Serena Williamsová)
Wimbledon 2018, první den (Serena Williamsová) | Foto: Reuters

Kauza Sereny Williamsové

Už v červnu vyšlo najevo, že se americká legenda Serena Williamsová po návratu na kurty stala častým terčem kontrol. Během několika měsíců se podrobila hned pěti antidopingovým kontrolám, zatímco jiní američtí hráči a hráčky byli testováni jen jednou či dvakrát.

"Překvapilo mě to. Nevěděla jsem, že mě kontrolovali třikrát víc, v některých případech i pětkrát víc než jiné hráčky," řekla během Wimbledonu držitelka třiadvaceti grandslamových trofejí. Více o tématu nechtěla hovořit

To se ale změnilo po dalším testu, který přišel v závěru července.

 

Právě se děje

před 57 minutami

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy