Kristýna Plíšková přišla s radostnou zprávou. Se snoubencem ze Sparty čekají dítě

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 12. 2021 19:17
Tenistka Kristýna Plíšková na Instagramu oznámila, že je těhotná. Devětadvacetiletá hráčka čeká potomka se snoubencem Dávidem Hanckem, fotbalistou pražské Sparty.

"Poslední Vánoce ve dvou, miluju tě," napsala Kristýna Plíšková na sociální síti Instagram a přiložila fotografii se snoubencem Dávidem Hanckem, na které se jí pozvolna rýsuje těhotenské bříško.

O pět a půl roku mladší slovenský fotbalista reagoval v komentáři vzkazem: "Milujem vás." S gratulací v podobě srdíček přispěchaly i dvojče Karolína a další tenisové krajanky Tereza Martincová či Karolína Muchová.

Plíšková s Hanckem zveřejnili partnerský vztah v březnu loňského roku, letos v červenci požádal sparťanský obránce svou milou o ruku a před Vánoci přilétla další krásná novinka.

Aktuálně 146. hráčka světa oznámila těhotenství na sociální síti, jež také stála u samotného zrodu vztahu s Hanckem. "Dala jsem mu na Instagramu lajk, on se toho chytil. Začali jsme si psát a hned z toho bylo společné bydlení," vyprávěla kdysi Plíšková.

Další podrobnosti k termínu narození prvního potomka ani další plány ohledně tenisové kariéry nezveřejnila. Na okruhu WTA získala Plíšková ve dvouhře titul v roce 2016 v Taškentu, ve čtyřhře triumfovala pětkrát. Jejím maximem ve světovém žebříčku je 35. příčka z roku 2017.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy