Krejčíková válí. Česká tenistka ovládla druhý turnaj, vyhrála už deset zápasů v řadě

Sport Sport
15. 4. 2019 7:16
Česká tenistka Barbora Krejčíková pokračuje ve vítězném tažení. Po triumfu na turnaji ITF v Palm Harboru ovládla i další americký podnik této kategorie v Pelhamu.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Sedmá nasazená rodačka z Brna si ve finále poradila s domácí turnajovou dvojkou Carolinou Dolehidovou 6:4, 6:3 a připsala si desátý vítězný duel v řadě. Češka v prvním setu sice jednou ztratila servis, ale soupeřce ho dokázala vzít hned dvakrát.

Dvacetiletá Američanka, 180. hráčka světového žebříčku, šla ve druhém dějství rychle do vedení 2:0, ovšem neudržela ho a o tři roky starší a 24 míst v pořadí lepší Krejčíková sadu otočila. Světovou deblovou dvojku teď čeká v Prostějově fedcupový duel s Kanadou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy