Krejčíkovou vyprovodil aplaus vestoje. Česká senzace se loučila s Wimbledonem

Na Wimbledonu skončila Barbora Krejčíková. Podívejte se na fotografie z takzvaného Manic Monday.
Barbora Krejčíková makala, rvala se, dělala všechno možné i nemožné, ale tentokrát už to nestačilo.
Při své premiérové wimbledonské účasti dosáhla na osmifinále, v něm ale její dlouhou vítěznou sérii zastavila světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie.
Takto se pětadvacetiletá rodačka z Ipswiche radovala po proměněném mečbolu. Vyhrála 7:5, 6:3, rozhodovalo ale jen pár míčů. Nesmírně vyrovnaný souboj skončil postupem Bartyové, která je poprvé na Wimbledonu mezi osmi nejlepšími.
Dojatou Češku vyprovodil z druhého největšího londýnského dvorce zasloužený aplaus ve stoje.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
Aktualizováno 5. 7. 2021 19:22
Tradiční "šílené pondělí" na Wimbledonu odnesla Barbora Krejčíková. Česká tenistka držící fenomenální sérii patnácti výher v řadě statečně bojovala se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou, nakonec ale padla a skončila v osmifinále. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy