Krejčíková pokračuje v australské dominanci. Přemožitelce Kvitové povolila pět gemů

20. 1. 2023 6:15
Tenistka Barbora Krejčíková postoupila do osmifinále grandslamového Australian Open. Turnajová dvacítka porazila v dnešním utkání 3. kola přemožitelku Petry Kvitové Anhelinu Kalininovou z Ukrajiny 6:2, 6:3.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

V boji o druhé čtvrtfinále za sebou vyzve světovou trojku Američanku Jessicu Pegulaovou, která deklasovala Ukrajinku Martu Kosťukovou 6:0, 6:2.

Sedmadvacetiletá Krejčíková ovládla utkání za hodinu a 26 minut. Na turnaji dosud neztratila set a ani třetí soupeřce za sebou nepovolila více než pět her.

"Jsem ráda, že jsem ty tři zápasy zvládla. Snažila jsem se soustředit na své údery, být agresivní, dobře returnovat a podávat. To se mi podařilo. Dnes jsem hrála velmi spolehlivě," řekla na kurtu Krejčíková.

Dvojnásobná vítězka předloňského Roland Garros Krejčíková, která na konci minulé sezony laborovala se zraněným zápěstím, měla výborný vstup do utkání. Díky třem rychlým brejkům získala v prvním setu náskok 5:0 a sadu ovládla za 39 minut.

Ve druhém setu Kalininová vzdorovala déle. Krejčíková ve čtvrté hře čelila brejkolu, ten ale odvrátila a vzápětí získala důležitý brejk. V závěru prolomila soupeřčin servis ještě jednou a využila hned první mečbol.

"Mám radost, že tu mohu být a užívám si podporu fanoušků. Je skvělé hrát na takovém místě jako je Rod Laver Aréna. Miluju to hrát na tak na velkých kurtech. Vždy tam ze sebe vydám ještě něco víc," dodala Krejčíková. S Pegulaovou se v osmifinále utká poprvé.

Do akce dnes z českých zástupců půjde ještě Jiří Lehečka. Rodák z Mladé Boleslavi vyzve ve 3. kole dvanáctého hráče světa Brita Camerona Norrieho.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 76,5 milionu australských dolarů):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:

Tsitsipas (3-Řec.) - Griekspoor (Niz.) 6:2, 7:6 (7:5), 6:3, Sinner (15-It.) - Fucsovics (Maď.) 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0.

Ženy:

Krejčíková (20-ČR) - Kalininová (Ukr.) 6:2, 6:3, Pegulaová (3-USA) - Kosťuková (Ukr.) 6:0, 6:2, Rybakinová (22-Kaz.) - Collinsová (13-USA) 6:2, 5:7, 6:2.