Krejčíková po životním turnaji: Teď jsem hrála nejlepší tenis, ale musím být pokorná

ČTK ČTK
14. 3. 2021 7:22
Tenistka Barbora Krejčíková chce po životním turnaji zůstat pokorná, dál pracovat a získané zkušenosti proměnit v další zlepšení. Postupem do finále velkého turnaje v Dubaji potvrzuje svůj průlom ve dvouhře a k nálepce především elitní deblistky přidává i tu s kvalitní singlistkou.
Foto: Reuters

"Vždycky jsem věřila, že můžu hrát dobře i dvouhru a jen mi trvalo déle, než jsem se k tomu propracovala," řekla Krejčíkovánovinářům po prohře ve finále v Dubaji se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. "Mám za sebou jeden z nejlepších turnajů v kariéře, jsem pyšná a vděčná a v dalších dnech mi to teprve dojde."

Postupem do premiérového finále kategorie 1000 získala do další části sezony velké sebevědomí. "Ale musím být pokorná a jít týden po týdnu. Tenhle týden jsem hrála nejlepší tenis, porazila skvělé hráčky, ale další týden už nemusí být stejný. Nikdo neví, co bude za šest měsíců. Teď si užívám současnost," pronesla.

Ještě před půl rokem ani nebyla ve světové stovce dvouhry. Průlom v singlu zaznamenala až na Roland Garros. Tuší, že pro soupeřky je stále nová, ale postupem si na její styl zvyknou. "Možná začnu víc prohrávat a bude to mentálně těžké. Musím se na to připravit, užívat si přípravu a zápasy a zůstat pozitivní," řekla.

Mnohokrát zopakovala, že pořád sbírá zkušenosti. Snaží se přední tenistky okoukávat a učit se od nich. "Jak hrají, jak se povzbuzují, jak vypadají na kurtu. Všechno je pro mě pořád nové," uvedl brněnská rodačka. "Třeba musím zlepšit servis, abych si víc pomáhala. A důležitá je mentální stránka, Garbiňe hrála pořád soustředěná. To jsou věci, v kterých se můžu zlepšit a chtěla bych se zlepšit."

V Dubaji se někdejší svěřenkyni Jany Novotné povedlo změnit naladění na zápasy. Šla si je užívat. "Dřív to říkala Ana Ivanovičová a já nechápala, o čem mluví. Teď se do toho stavu dostávám. Vidím, že tam člověk musí jít a bojovat, ale cítím, že jsem se to naučila užívat a tady jsem to dělala," řekla Krejčíková.

Odměna je jasná. V pořadí dvouhry se vyhoupne na 36. místo světa. Za půl roku poskočila o osmdesát míst. "Je to bomba, obrovská motivace a ujištění, že moje cesta je správná a mám v ní pokračovat. Makat a bavit se tím," uvedla.

Ještě týden nyní zůstane v Dubaji. Kvůli koronaviru raději nechce na týden cestovat domů. "Mám strach, že bych se pak nikam nedostala," vysvětlila. Pár dnů bude odpočívat na pláži. "Strávím hodně času v moři, musí zregenerovat a připravit se na další turnaj," dodala s výhledem na Miami, kde zkusí současnou formu potvrdit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Libyjský maršál Haftar odstoupil dočasně z funkce, může si tím připravovat půdu pro prezidentské volby

Polní maršál Libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar oznámil, že na tři měsíce odstoupí ze své funkce. Podle agentury Reuters si tak připravil půdu k možné kandidatuře v prezidentských volbách, které se mají konat v prosinci.

Haftarovy oddíly ovládají východ Libye a velkou část jižních oblastí. LNA v prohlášení uvedla, že Haftar pověřil svého náčelníka štábu, aby na tři měsíce převzal jeho povinnosti.

Vojsko maršála Haftara v minulosti bojovalo proti jednotkám libyjské armády, která stála za vládou v Tripolisu. Samotný Haftar podporoval paralelní vládu na východě země. Loni čtrnáctiměsíční boje ukončilo příměří, které také umožnilo ustavení přechodné vlády, jež má připravit prosincové volby.

Parlamentní a prezidentské volby se mají konat 24. prosince, ale jak napsala agentura AP, jejich osud je nejistý. Volební zákon, který stanoví že kandidáti na prezidenta se musejí vzdát úřadu po dobu 90 dní před volbami, vyvolal značné neshody mezi libyjskými politiky. Jeho ratifikace vedla až k odhlasování nedůvěry vládě premiéra Muhammada Dbaíby, která bude zemi do voleb řídit jako úřadující.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Fed patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu

Americká centrální banka (Fed) patrně příští rok začne zvyšovat svou hlavní úrokovou sazbu. Banka to oznámila po dvoudenním zasedání svého měnového výboru. Je to dříve, než prognózovala před třemi měsíci, což agentura AP interpretuje jako známku toho, že Fed znepokojují přetrvávající vysoké inflační tlaky.

Svou klíčovou úrokovou sazbu Fed ponechal v rozpětí nula až čtvrt procenta. Šéf Fedu Jerome Powell na tiskové konferenci uvedl, že banka by mohla dokončit omezování nákupu dluhopisů do poloviny příštího roku.

Pokud se bude ekonomice dařit, začne Fed omezovat nákup dluhopisů tento rok, uvedla banka v prohlášení. Cílem nákupů dluhopisů bylo snížit úrokové sazby dlouhodobých úvěrů, aby se podpořilo půjčování a utrácení. Powell dále na tiskové konferenci uvedl, že centrální banka by mohla oznámit omezení nákupu dluhopisů už na příštím zasedání v listopadu.

Plány Fedu odrážejí přesvědčení, že se ekonomika zotavila z recese vyvolané pandemií covidu-19 natolik, že banka může brzy začít omezovat svou mimořádnou podporu. S postupným posilováním ekonomiky se také zrychlila inflace na tříleté maximum, což zvyšuje tlak na Fed, aby se měnová politika zpřísnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy