Krejčíková natvrdo o Češích: Umíte se jen vysmívat a kritizovat. Za některé z vás se stydím

Sport Sport
3. 4. 2018 7:37
Dvaadvacetiletá tenistka v deblu s Kateřinou Siniakovou prohrála na velkém turnaji v Miami až ve finále. Po porážce se na svém facebookovém profilu opřela do českých fanoušků.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Milan Kammermayer

Praha/Miami - Barbora Krejčíková zažila pod žhavým floridským sluncem parádní jízdu. Po boku dlouholeté spoluhráčky Kateřiny Siniakové došla až do finále prestižního turnaje v Miami, v něm ale český pár neměl šanci proti americko-australské dvojici Coco Vandewegheová - Ashleigh Bartyová.

Mladá tenistka skončila po nezdaru v boji o titul v slzách, rozhodující utkání totiž výrazně poznamenala její viróza. 

"Celou sobotu jsem proležela v posteli s práškama, teplotama, čajem a pocením. Místo toho, abych si zápas užila, skončila jsem v bolestech, slzách a křečích. Hlava chtěla bojovat, ale tělo mě už do větší zátěže nepustilo," informovala brněnská rodačka na svém facebookovém profilu.

V rozsáhlém příspěvku nejprve poděkovala fanouškům za podporu, pak se jim omluvila za finálový neúspěch a nakonec přidala i jejich ostrou kritiku.

"Mrzí mě, že se v České republice najdou osoby, které si výsledků českých tenistů a celkově sportovců neváží," zahájila s tím, že podle ní je takových fanoušků spíše většina než menšina.

"Je to až k nevíře, jak se některé internetové stránky i sociální média a komentáře k nim vyjadřují. Tolik negativních nadpisů od tisku," pokračovala Krejčíková se svým výčtem.

"Česko je tak malá země a má tolik vynikajících sportovců, kteří naši zemi reprezentují po celém světě. A odezva od Čechů? Umíte se jim jen vysmívat, zesměšnit je, potupit a zkritizovat. Kde je nějaká podpora, ocenění, hrdost a respekt?" ptala se tenistka, které v současném žebříčku WTA patří 139. pozice.

"Máte se čím pyšnit, ale vy to vyhazujete oknem ven. Každý úspěch ohodnotíte jako neúspěch, jako katastrofu. Ani nevíte, co se za slovem ´sportovec´ skrývá. A vy je pomlouváte a urážíte skrytí za přezdívkami, za monitory," dodala.

Krejčíková, která spolu se Siniakovou v roce 2013 triumfovala na French Open, Wimbledonu i na US Open, se nebývale rozohnila a svou upřímnou zpověď zakončila takto: "Miluji Česko, s láskou ho reprezentuji a jsem hrdá Češka, ale za některá individua z naší republiky se stydím."

V komentářích pod příspěvkem Krejčíková sklidila podporu, a tak se snad její vztah k českým fanouškům posunul alespoň částečně do klidnějších vod. 

V následujících týdnech čekají Krejčíkovou a Siniakovou turnaje v Charlestonu, Madridu, Římě a samozřejmě antukový vrchol v podobě Roland Garros v Paříži.

 

Právě se děje

Další zprávy