Z Krejčíkové si utahují kvůli stále stejnému dresu. Ale hraje líp, hlásí Schettová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 1. 2022 17:16
Zatímco spousta tenistek volí na grandslamy pokaždé jiné úbory, Barbora Krejčíková se drží hesla, že "vítězné oblečení" se nemění. Na sociálních sítích za to sklidila po pondělním prvním kole Australian Open nespočet vtípků. Tenisově ale slyší samou chválu, od Paříže prý herně ještě vyrostla.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Ve hře nebylo tenistce z Ivančic co vytknout. Ze Sydney, kde hrála finále, si do Melbourne přivezla skvělou formu a Němce Andree Petkovicové vehnala v závěru i slzy do očí, když jí povolila jen dvě hry a ve druhé sadě uštědřila dokonce kanára. 

Nejspíš právě proto si našli tenisoví fanoušci na internetu jiný důvod, proč si do Češky rýpnout. Zatímco bývá zvykem, že hráčky rády mění herní outfit pro grandslam a obecně se móda na podnicích velké čtyřky hodně řeší, Krejčíková drží stále to samé oblečení. 

"Vy si utahujete z jejích dresů, ale vždyť jsou úplně jiné. Na antukovou sezonu bude zase nová barva proužku. Jakou byste rádi?" vtipkuje jeden z příspěvků na Twitteru.

Další dokonce zašel tak daleko, že si založil účet s názvem "Dostala Krejčíková nový dres?" A hned napsal první příspěvek "Ne" s tím, že bude monitorovat, kdy firma Head obleče šampionku French Open do nového. 

Pravdou je, že kromě Wimbledonu, kde hrají všichni účastníci v bílém, se od Paříže drží Krejčíková stejného vzoru herního tílka. Podle odborníků je ale přednější fakt, že se po grandslamovém úspěchu neustále vyvíjí její hra.

"Viděla jsem pár jejích zápasů v Sydney a zbožňuju, jakým způsobem hraje. Je v ní takový klid a přitom hraje pořád agresivně. Myslím, že oproti Paříži trefuje míče ještě tvrději," prohlásila expertka Eurosportu a bývalá tenistka Barbara Schettová. 

Slova chvály pro ni má i jiná někdejší šampionka Justine Heninová. "Krejčíková je vyspělá hráčka, hraje chytře, pestře. Snad svou hrou přispěje k tomu, že bude ženská tenisová špička o něco konzistentnější, loni to bylo divoké nahoru dolu," rýpla si Belgičanka.

Krejčíková by teoreticky mohla po Australian Open dosáhnout na světový trůn, z turnaje by ale musely ideálně co nejdříve vypadnout dvojka, Běloruska Aryna Sabalenková, a aktuální jednička, Australanka Ashleigh Bartyová. 

"Do bitvy o další trofej je ještě daleko a největší favoritkou je určitě Bartyová, ale je vidět, že se Češka po triumfu v Paříži srovnala," chválí Schettová.

Šestadvacetiletá tenistka má před sebou ale teprve druhé kolo. V něm ji ve středu ráno vyzve o šest let mladší Číňanka Wang Si-jü.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy