Krejčíková je po úspěchu v Paříži v nominaci na cenu WTA

ČTK ČTK
29. 10. 2020 17:12
Barbora Krejčíková po úspěchu na Roland Garros může vyhrát jednu z tradičních měsíčních anket tenisové asociace WTA. Ocitla se mezi třemi finalistkami v kategorii průlom měsíce. Společnost jí dělají dvě soupeřky, které si v Paříži rovněž vylepšily maximum na grandslamu a dostaly se ještě dále.
Barbora Krejčíková, French Open 2020
Barbora Krejčíková, French Open 2020 | Foto: ČTK

Krejčíková, bývalá světová jednička ve čtyřhře, skončila životní pouť na French Open v osmifinále. Prohrála s argentinskou kvalifikantkou Nadiou Podoroskou, která došla až do semifinále a o cenu průlom měsíce října se uchází rovněž. V nominaci je doplňuje pařížská čtvrtfinalistka Němka Laura Siegemundová.

Krejčíková v dobré formě pokračovala i v Ostravě, kde coby kvalifikantka sebrala set bývalé světové jedničce Viktorii Azarenkové, ale zápas druhého kola k výhře nedovedla. V deblu se na obou říjnových akcích probojovala s Kateřinou Siniakovou do semifinále, v ostravské hale do čtyřhry kvůli nemoci nenastoupila.

Nominované tenistky vybírá WTA, o vítězkách pak svými hlasy rozhodují fanoušci. V dalších kategoriích se Češky do výběru nedostaly. Jasnou favoritkou na cenu pro hráčku měsíce je polská vítězka z Paříže Iga Šwiateková.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila pokles na pět procent

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.

K meziročnímu poklesu české ekonomiky přispěla podle statistiků hlavně situace v obchodu, ubytování, pohostinství a průmyslu. "Negativně se vyvíjela domácí poptávka. Poklesly podnikové investice do strojů, zařízení a dopravních prostředků a také investice domácností do obydlí. O téměř čtyři procenta se snížily i spotřební výdaje domácností," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

První odhad statistiků z konce října hovořil o meziročním poklesu HDP ve 3. čtvrtletí o 5,8 procenta. Mezičtvrtletní výsledek statistici odhadovali na nárůst o 6,2 procenta.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Schillerová chce nižší DPH na menstruační pomůcky

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne snížení daně z přidané hodnoty (DPH) na menstruační pomůcky. Uvedl to dnes server Blesk.cz. Vložky, tampony a další pomůcky by se podle návrhu ministryně posunuly ze základní sazby DPH 21 procent do druhé snížené sazby deset procent. Tato sazba nyní platí třeba na léky či dětskou výživu. Ministerstvo odhaduje náklady na snížení DPH pro menstruační pomůcky na 300 milionů korun.

O zvýšení dostupnosti menstruačních pomůcek požádal Schillerovou premiér Andrej Babiš (ANO) v reakci na rozhodnutí Skotska, které poskytne všem menstruační pomůcky bezplatně. Minulý týden na Twitteru Babiš uvedl, že u příjmově nejslabších by byl podobný krok možný i v Česku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy