Krejčíkové vzdala soupeřka, v Bukurešti si zahraje čtvrtfinále

Aktualizováno 18. 7. 2019 20:22
Tenistka Barbora Krejčíková postoupila na antukovém turnaji v Bukurešti do čtvrtfinále a o místo mezi čtveřicí nejlepších si ve dvouhře na okruhu WTA zahraje poprvé po téměř dvou letech. Španělku Aljonu Bolsovovou deklasovala v prvním setu 6:0, ve druhém si soupeřka za stavu 2:3 při dobíhání míče zranila kotník a zápas vzdala.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Milan Kammermayer

Někdejší světová jednička ve čtyřhře získala úvodní sadu za 20 minut a i dál měla zápas pod kontrolou. Nastřílela 19 vítězných úderů a udělala jedinou nevynucenou chybu.

Její další soupeřkou bude italská kvalifikantka Martina Di Giuseppeová, které rovněž kvůli zraněnému kotníku při dobíhání na síť vzdala dobře rozehraný zápas třetí nasazená Ruska Veronika Kuděrmětovová za stavu 6:2, 4:5.

Třiadvacetiletá Krejčíková už letos na antuce získala čtyři tituly na turnajích nižší kategorie IFT, v rumunské metropoli si ale v úterý připsala první výhru v sezoně ve dvouhře na okruhu WTA. Dvojnásobná grandslamová šampionka v deblu nyní přidala i další postup, čtvrtfinále si naposledy zahrála v roku 2017 v Bastadu.

Ve čtvrtfinále má český tenis dvojnásobné zastoupení, Kristýna Plíšková v něm nastoupí proti domácí tenistce Patricii Marii Tigové. Ta dokázala vyřadit nejvýše nasazenou Anastasiju Sevastovovou z Lotyšska.

Tenisový turnaj žen v Bukurešti (antuka, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Krejčíková (ČR) - Bolsovová (Šp.) 6:0, 3:2 skreč., Tigová (Rum.) - Sevastovová (1-Lot.) 6:2, 7:5, Rybakinová (Kaz.) - Cristianová (5-Rum.) 6:1, 6:0.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Kristýna Plíšková, Kužmová (4-ČR/SR) - Fichmanová, Stojanovičová (Kan./Srb.) 3:6, 7:6 (7:3), 10:6.