Krejčíková na exkluzivním seznamu. Po dvanácti letech napodobila úspěch Sereny

Sport Sport
5. 3. 2022 7:00
Barbora Krejčíková je ve stejné chvíli světovou dvojkou ve dvouhře i v deblu. Jde o unikátní úspěch, který naposledy zaznamenala Serena Williamsová před dvanácti lety.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Reuters

Bývala jednou z nejlepších deblistek světa, světovou jedničkou ve čtyřhře. To ji ale neuspokojilo a zbytek příběhu jistě znáte. Z Krejčíkové je dvojitá hrozba.

Po perfektní sezoně 2021 navazuje šestadvacetiletá Češka na svůj pohádkový vzestup i letos a v uplynulém týdnu poprvé v kariéře dobyla druhé místo singlového žebříčku.

Stala se tak členkou exkluzivního seznamu hráček, které dokázaly během kariéry stanout na prvním nebo druhém místě v obou tenisových disciplínách.

Krejčíková je teprve desátou tenistkou v historii WTA, které se podobný úspěch povedl.

Jedničkami v singlu i v deblu byly Martina Navrátilová, Martina Hingisová, Arantxa Sanchézová-Vicariová, Lindsay Davenportová, sestry Venus a Serena Williamsovy a Kim Clijstersová. 

Momentálně je Krejčíková druhá v singlu i v deblu, v něm už ale byla v minulosti na samotném trůnu. Stejnou kariérní bilanci mají Jana Novotná a Aryna Sabalenková.

Všechny jmenované tenistky - kromě Sabalenkové - dokázaly být první nebo druhé v obou žebříčcích ve stejnou chvíli. Krejčíková je ale první takto postavenou ženou od roku 2012, kdy se na čelních pozicích rankingů vyhřívala suverénní Serena Williamsová.

Krejčíková je navíc v tuto chvíli jediným tenistou v top 10 singlu i deblu, bez ohledu na pohlaví.

Šampionka loňského French Open s postupem na druhé místo singlového pořadí zajistila prominentní pozici také v rámci národní tenisové historie.

Tak vysoko se na žebříčku dostaly jen tři její krajanky, Jana Novotná, Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Ta je dosud jedinou světovou jedničkou z České republiky, na první místě byla v roce 2017 osm týdnů. Martina Navrátilová v barvách USA strávila na absolutním vrcholu plných 332 týdnů.

Na třetí místo to v kariéře dotáhla Hana Mandlíková, na čtvrtou pozici Helena Suková a na pátou příčku Lucie Šafářová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy