Krejčíková dorazila, tenistky jsou tak před baráží Fed Cupu kompletní

ČTK ČTK
17. 4. 2019 12:16
Už v kompletním složení trénuje v Národním tenisovém centru v Prostějově český fedcupový tým, který čeká o víkendu baráž o setrvání v elitní skupině s Kanadou. Jako poslední se k výběru kapitána Petra Pály připojila Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková.
Barbora Krejčíková. | Foto: Milan Kammermayer

Deblová specialistka a druhá hráčka světa ve čtyřhře vyhrála v Americe dva singlové turnaje nižší kategorie, oba navíc na antuce. "Nemyslím si ale, že by Bára nastoupila do sobotních dvouher," řekl Pála k nominaci na první hrací den.

Domácí jedničkou by měla být 47. hráčka světa Markéta Vondroušová, která měla na středu naplánovány dva tréninky. "Ráno pracovala na úderech, v druhé fázi hrála na body s Luckou Šafářovou," upřesnil Pála. Podle dlouholetého zvyku oznámí nominaci na úvodní dvouhry hráčkám na čtvrteční večeři. "Jen kdyby byly nějaké zdravotní komplikace, tak to nechám na pátek před losováním," dodal Pála.

Kanadský tým přicestoval do Prostějova bez dvou předních hráček. Bianca Andreescuová letos vystoupala až na 23. místo světového žebříčku zejména zásluhou vítězství v Indian Wells. "Má zraněné rameno, proto tady chybí," uvedla na tiskové konferenci kapitánka Heidi El Tabakhová. Na Hanou nedorazila ani někdejší finalistka Wimbledonu Eugenie Bouchardová. "Momentálně nehraje žádné turnaje a z toho důvodu v nominaci není," dodala Tabakhová.

Kapitánka ví, že hostující tým čeká v Prostějově tvrdá práce. "I bez dvou hráček první desítky bude proti nám stát velmi silná sestava," řekla o českém výběru, v němž chybějí Petra Kvitová i Karolína Plíšková. Kanadskou jedničkou bude v Prostějově 184. hráčka pořadí WTA Rebecca Marinová.

Kanada se do baráže probojovala z druhé světové skupiny po únorovém vítězství 4:0 nad Nizozemskem. Dva body v Hertogenboschi uhrála Andreescuová, třetí přidala nyní rovněž absentující Francoise Abandaová a o čtvrtý se postaral pár Marinová, Gabriela Dabrowská. Největším fedcupovým úspěchem Kanady je semifinálová účast z roku 1988 a tři postupy do čtvrtfinále (1964, 1967 a 1987).

Česko (včetně Československa) hrálo s Kanadou šestkrát a vždy zvítězilo. Naposledy se týmy utkaly v prvním kole elitní skupiny v únoru 2015 a v Québecu vyhrály Češky 4:0. Dva body vybojovala Karolína Plíšková, po jednom Tereza Smitková a pár Denisa Allertová, Lucie Hradecká.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy