Krejčíková dojala slovy o Navrátilové. Češky v Kalifornii slavily s hvězdou popu

Aleš Vávra Aleš Vávra
19. 3. 2023 11:36
Nic se nemění, česká dvojice dál vládne tenisovému světu. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou dominovaly i v kalifornské poušti a přidaly do své sbírky další velký deblový titul. Ovládly elitní podnik v Indian Wells a letos zůstávají neporažené.
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková po triumfu v Indian Wells.
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková po triumfu v Indian Wells. | Foto: Reuters

Ovládly čtyři z pěti posledních grandslamů, na turnajích okruhu WTA se ale v minulém roce k cenným trofejím neprosazovaly. Teď napravily i tento drobný nedostatek. A rovnou na takzvaném "pátém grandslamu" v kalifornském Indian Wells. 

"Minulý rok jsme vyhrály každý grandslam, na kterém jsme hrály, ale ani jediný turnaj WTA. Což bylo divné," přiznala Barbora Krejčíková po sobotním vítězném finále 6:1, 6:7, 10:7 proti brazilsko-německému páru Beatriz Haddadová Maiaová, Laura Siegemundová

"Jsem šťastná za to, že jsme vyhrály první grandslam i první tisícovku téhle sezony. Je to úžasné," dodala.

Nezastavitelné Češky pokračují ve své velké misi. Nejde jen o výhry, jejich snahou je zvyšovat prestiž i tragickou sledovanost čtyřhry. Jde o běh na dlouhou trať, jejich osobní věhlas ale nadále úspěšně roste.

Na finálový duel deblistek se v Kalifornii přišla podívat třeba slavná zpěvačka Pink.

Její fotografie s českými šampionkami už kolují sociálními sítěmi, podobně jako tanečky, které trojnásobná držitelka Grammy v ochozech hlavního stadionu místní Tennis Garden předvedla na své vlastní hity Raise Your Glass a Get The Party Started.

"Nevím jak Katka, ale já bych byla opravdu nadšená, kdybych se s ní mohla potkat. Byla by obrovská příležitost mít šanci si s ní promluvit. V Česku je to velká hvězda. Stoprocentně by to byla nejslavnější osobnost, se kterou bych měla fotku," hlásila Krejčíková ještě předtím, než se jí v zákulisí velký sen skutečně splnil.

Všechno v údolí Coachella nebylo jen pozitivní. Češky vyjádřily frustraci z odlišného počítání, na které nejsou z grandslamů zvyklé. Na WTA Tour se při shodách nehraje na výhody. Kdo vyhraje míč, získává celou hru.

Ve druhém setu, který Češky ve finále prohrály 6:7, se hned šest her rozhodovalo tímto jediným míčkem.

"Ve druhém setu, když servírovala Bia (Beatriz Haddadová Maiaová, pozn. aut.), pokaždé se hrálo přes shodu. Představte si, kdyby to zavedli ve dvouhře, jak by to vypadalo?" reagovala Siniaková.

"Zápas jsme měly pevně v rukou, ve druhém jsme ale ztratily hodně her přes shodu. Zápas pak byl trochu napjatý, ale ukázaly jsme zkušenost," dodala Krejčíková.

Sedmadvacetiletá tenistka dojala svět tenisu na tiskové konferenci, kde byla tázána na vliv Martiny Navrátilové.

Krejčíková vyjádřila vděčnost za to, že se mohla s tenisovou legendou v průběhu posledních let spřátelit a popřála jí hodně štěstí do boje s rakovinou prsu a hrtanu. Nádorové onemocnění se Navrátilové vrátilo na konci minulého roku po třinácti letech. 

"Mám ji moc ráda. Snaží se mi hodně pomoc s vývojem mé hry, je pro mě velkým zářivým světlem, které mě vede vpřed, teď, když už tu s námi není Jana Novotná," uvedla s odkazem na jinou československou legendu a svou mentorku, která zemřela v listopadu 2017 na rakovinu vaječníku. 

"To, co teď Martina prožívá, není dobré a já jí přeju jen to nejlepší. Aby byla zase zdravá, aby s námi zase mohla být na turnajích, protože to opravdu miluje," dodala Krejčíková.

Společně se Siniakovou získala už patnáctý titul v kariéře. Letos to mají 11:0 na zápasy a z Kalifornie míří na Floridu. V Miami by se mohly pokusit zlomit další milník a získat ceněný Sunshine Double, zahrnující triumfy na obou obřích amerických turnajích.

"Bude to další těžký turnaj. Už kvůli tomu počítání nebo kvůli přesunu do Miami. Ale samozřejmě se o to pokusíme," uzavřela Siniaková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy