Krejčíková bojovala jako lvice, odvrátila pět mečbolů, ale prohrála. Padla i Plíšková

9. 2. 2023 14:56
České tenistky Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková vypadly na turnaji v Abú Zabí ve druhém kole. Krejčíková v duelu s Ljudmilou Samsonovovou z Ruska sice odvrátila pět mečbolů, ale nakonec prohrála 5:7 a 6:7, Plíšková podlehla 4:6, 2:6 Jeleně Rybakinové z Kazachstánu.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Krejčíková do zápasu nevstoupila dobře a pustila osmou nasazenou do vedení 4:1. Pak ale vítězka předloňského Roland Garros zabrala a otočila skóre na 5:4. Závěr už ale opět patřil Samsonovové, která využila třetí setbol.

Sedmadvacetileté Krejčíkové nevyšel ani vstup do druhého setu. Samsonovová se tentokrát ujala vedení 5:2, ale česká tenistka opět zabojovala. Při vlastním servisu odvrátila pět mečbolů, srovnala na 5:5 a vynutila si tie-break.

V něm začala Krejčíková skvěle a vedla 3:0. O náskok sice rychle přišla, ale za stavu 6:5 měla setbol. Osmadvacetiletá Samsonovová však vyrovnala a získala i další dva body a při šestém mečbolu při soupeřčině servisu zápas ukončila.

Čtvrtfinalistce Australian Open Plíškové se ani ve třetím vzájemném duelu proti Rybakinové nepodařilo získat alespoň set. Bývalá světová jednička sice nastřílela osm es, předvedla ale také pět dvojchyb a čelila osmi brejkbolům, z nichž tři neodvrátila. Sama naopak proti finalistce melbournského grandslamu a loňské wimbledonské šampionce nevyužila ani jednu ze dvou brejkových možností.

Tenisový turnaj žen v Abú Zabí (tvrdý povrch, dotace 780.637 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Samsonovová (8-Rus.) - Krejčíková (ČR) 7:5, 7:6 (8:6), Rybakinová (3-Kaz.) - Plíšková 6:4, 6:2, Kasatkinová (1-Rus.) - Teichmannová (Švýc.) 1:6, 6:0, 6:2.