Vítězná jízda trvá. Krejčíková a Siniaková zkompletovaly sbírku nejcennějších titulů

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 3. 2023 23:05
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly ve čtyřhře turnaj v Indian Wells a získaly poslední titul, který jim ve sbírce velkých deblových trofejí scházel. Ve finále prestižního podniku, který je označován za pátý grandslam, porazily brazilsko-německý pár Beatriz Haddadová Maiaová, Laura Siegemundová 6:1, 6:7, 10:7 a vyhrály i jedenáctý zápas v letošním roce.
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s vítěznou trofejí v Indian Wells.
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková s vítěznou trofejí v Indian Wells. | Foto: Reuters

České deblistky už v minulosti získaly trofeje ze všech čtyř grandslamů, vloni jako sedmý pár v historii zkompletovaly triumfem na US Open kariérní Grand Slam, společně vyhrály Turnaj mistryň a mají i olympijské zlato. Titul z Indian Wells jim ale dosud unikal, maximem byla finálová účast v roce 2019. Naposledy v roce 2021 vypadly ve čtvrtfinále, vloni kvůli zranění Krejčíkové nestartovaly.

V Indian Wells vyhrály jako druhý ryze český pár po Janě Novotné s Helenou Sukovou (1990). Společně získaly 15. titul v kariéře, třetí na turnaji nejvyšší kategorie WTA1000, na který čekaly téměř dva roky od Madridu 2021. Siniaková, jež aktuálně drží 68 týdnů v řadě místo světové jedničky, přidala do sbírky 22. trofej ve čtyřhře. Krejčíková, momentálně dvojka deblového pořadí WTA, má titulů ze čtyřhry 16.

Do dnešního finále vstoupily první nasazené Češky razantně, rychle vedly 4:0 a úvodní set získaly za 28 minut 6:1. Ve druhé sadě se hra vyrovnala a soupeřky šly po podání Siniakové poprvé do vedení. V následujících gamech ale neudržela servis žádná z dalších hráček a set došel do tie-breaku.

Ten zvládla lépe brazilsko-německá dvojice, která v Indian Wells společně startovala poprvé. Od stavu 4:3 získala tři body v řadě a zkrácenou hru ovládla 7:3. Rozhodující super tie-break ale opět odstartovaly lépe favoritky. Soupeřky sice ještě dotáhly na 4:4, Češky pak ale třemi body opět odskočily a náskok už nepustily. Duel uzavřela při druhém mečbolu Krejčíková nekompromisním returnem.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch):

Muži (dotace 10,143.750 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Medveděv (5-Rus.) - Tiafoe (14-USA) 7:5, 7:6 (7:4).

Ženy (dotace 8,8 milionu dolarů):

Čtyřhra - finále: Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Siegemundová, Haddadová Maiaová (Něm./Braz.) 6:1, 6:7 (3:7), 10:7.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká prokuratura viní zakladatele burzy FTX z uplácení čínských úředníků

Americká prokuratura dnes vznesla nové obvinění vůči zakladateli zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Sam Bankman-Fried podle ní uplácením čínských úředníků porušil americký zákon proti korupčním praktikám v zahraničí (FCPA). Informovala o tom agentura Reuters.

Prokurátoři tvrdí, že Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn v hodnotě nejméně 40 milionů dolarů (zhruba 874 milionů Kč) ve prospěch úředníků čínské vlády. Pomocí tohoto úplatku chtěl podle prokurátorů dosáhnout uvolnění účtů patřících jeho investičnímu fondu Alameda Research, které čínské úřady zmrazily. Na těchto účtech byly kryptoměny v hodnotě přes miliardu dolarů.

Převod první části úplatku se podle prokurátorů uskutečnil kolem listopadu 2021 z hlavního obchodního účtu fondu Alameda do soukromé kryptoměnové peněženky a zmrazené účty byly následně uvolněny. Poté podle prokuratury Bankman-Fried schválil převod zbývající části úplatku v hodnotě desítek milionů dolarů.

Jedenatřicetiletý Bankman-Fried již čelí řadě obvinění v souvislosti s kolapsem kryptoměnové burzy FTX. Podle prokurátorů ukradl miliardy dolarů z účtů klientů FTX, aby jimi pokryl ztráty fondu Alameda. Prokurátoři rovněž tvrdí, že Bankman-Fried organizoval poskytování nezákonných politických darů, aby si zajistil vliv ve Washingtonu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Žalobce zastavil trestní stíhání, kvůli kterému odešel šéf Vojenské policie

Státní zástupce zrušil trestní stíhání bývalého šéfa inspekce Vojenské policie Tomáše Voráče, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z nelegálního nákupu přístroje proti odposlechům. Uvedla to v úterý Česká televize. Kvůli případu skončil ve funkci Voráčův tehdejší nadřízený, náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn. Podle ministerstva obrany Vrchní státní zastupitelství kauzu vrátilo k novému rozhodnutí.

Úterním rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství se podle mluvčí ministerstva obrany Simona Cigánkové v kauze Voráče nic zásadního nezměnilo. Foltýn podle ní loni v prosinci ponechal Voráče v pozici šéfa inspekce Vojenské policie, přestože věděl, že je Voráč obviněn. Poznamenala, že měl nejpozději do osmi pracovních dnů učinit příslušné kroky. "To je v zásadním rozporu s povinnostmi náčelníka Vojenské policie, přičemž plukovník Foltýn o obvinění podplukovníka Voráče neinformoval ani ministryni obrany," uvedla.

Foltýn v únoru požádal o uvolnění poté, co mu ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vytkla, že ji o obvinění neinformoval a záležitost se dozvěděla z médií. Navíc podle ní Fotýn měl Voráče na základě dřívějšího rozkazu ministra obrany postavit mimo službu. Foltýn řekl, že podle jeho právního názoru bylo "50 na 50", zda Voráče služby zprostit. Podotkl, že ve chvíli, kdy se jeho nadřízený domnívá, že nesplnil rozkaz, nezbývá mu nic jiného než rezignovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy