Kraťasy za síť trénovala na kancelářské židli. Zranění mi pomohlo, říká Andreescuová

ČTK ČTK
18. 3. 2019 12:24
Několikrát si během turnaje v Indian Wells osmnáctiletá Kanaďanka Bianca Andreescuová představovala, jak na konci stojí s vítěznou trofejí. Byl to bláznivý sen, ale dokázala ho v neděli proměnit ve skutečnost. K premiérovému titulu i prémii 1,3 milionu dolarů došla coby držitelka divoké karty. Nový tenisový objev by za měsíc měl nastoupit v Prostějově ve fedcupové baráži proti českému týmu.
Kanadská tenistka Bianca Andreescuová s trofejí pro vítězku turnaje v Indian Wells
Kanadská tenistka Bianca Andreescuová s trofejí pro vítězku turnaje v Indian Wells | Foto: Reuters

"Představovala jsem si ta vítězství. Nejen dneska ráno, ale několikrát. A je šílené, že se to dnes opravdu stalo," řekla dcera rumunských rodičů poté, co ve finále ve třech setech porazila wimbledonskou šampionku Němku Angelique Kerberovou. Ranní meditace jsou pro ni nedílnou součástí dne.

Na konci životního turnaje Andreescuovou bolelo rameno, měla křeče, ale její "sen o krásném dni" se naplnil. A na pátém grandslamu, jak je prestižní turnaj v Indian Wells přezdíván. "Byla to bláznivá jízda. Jako pohádka o Popelce," uvedla.

Velkou inspirací pro ni bylo loňské vítězství Naomi Ósakaové v Indian Wells. Dvacetiletá Japonka tehdy také oslnila tenisový svět, když v Kalifornii vybojovala první titul. A to coby 44. hráčka žebříčku. Během dvanácti měsíců pak Ósakaová ovládla dva grandslamy US Open i Australian Open a nyní je světovou jedničkou.

Andreescuová začala turnaj jako šedesátá v pořadí WTA a dnes je už čtyřiadvacátá na světě. Výtečnou formu se pokusí potvrdit nyní v Miami. "Na to ještě nechci myslet. Vychutnávám si tento okamžik, protože nikdy nevíte, co přinesou další dny," uvedla nejmladší vítězka turnaje od roku 1999, kdy Serena Williamsová triumfovala coby sedmnáctiletá.

Tenisová kariéra mladé Kanaďanky přitom neměla ideální průběh. V roce 2016 půl roku laborovala s únavovou zlomeninou nohy, loni zase léčila bolavá záda. Když nemohla běhat po kurtu kvůli problémům s chodidlem, pilovala údery a hlavně zkrácení hry na kancelářské židli. I to jí pomohlo ve finále s Kerberovou.

"Nemyslím, že zranění jsou jenom špatná. Snažím se to vnímat pozitivně a zjistit o sobě různé věci, které by později mohly fungovat," dodala rodačka z provincie Ontario.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty

Další zprávy