Bývalá světová dvojka Agnieszka Radwaňská ukončila po třinácti letech profesionální tenisovou kariéru.
Agnieszka Radwaňská
Agnieszka Radwaňská | Foto: Reuters

Devětadvacetiletou Polku sužují zdravotní problémy, kvůli nimž vypadla ze špičky.

"Bohužel už nejsem schopna trénovat a hrát tak, jak jsem byla zvyklá. Mé tělo už nedokáže naplnit mé požadavky. Už ho nemůžu hnát až na limit," uvedla dnes na facebooku Radwaňská, které aktuálně patří v žebříčku 75. místo.

Rodačka z Krakova končí kariéru jako vítězka 20 turnajů WTA ve dvouhře a dvou ve čtyřhře. Jejím největším triumfem byla výhra na Turnaji mistrů v Singapuru v roce 2015, kde ve finále porazila Petru Kvitovou.

O tři roky dříve si ve Wimbledonu zahrála jediné grandslamové finále, v němž podlehla ve třech setech Američance Sereně Williamsové.

"Říkám sbohem profesionálnímu sportu, ale neopouštím tenis úplně. Vždy měl v mém životě mimořádné místo. Teď je ale čas na nové výzvy, jež budou doufám stejně vzrušující jako ty na kurtu," uvedla polská tenistka.

Radwaňská byla mimo jiné známá pestrou hrou. I díky tomu ovládla od roku 2013 všechny dosavadní ročníky ankety o nejlepší úder roku na WTA Tour.

O víkendu oznámila konec kariéry také o dva roky starší česká tenistka Lucie Šafářová, jež poslední turnaj odehraje v lednu na Australian Open.