Kerberová získala v Sydney turnajový titul, po protrápené sezóně vyšlápla vítězně

13. 1. 2018 14:16
Německá tenistka Kerberová zvítězila nad Australankou Ashleigh Bartyovou 6:4, 6:4. Na jedenáctý turnajový titul čekala 16 měsíců.
Vítězné gesto Angelique Kerberové.
Vítězné gesto Angelique Kerberové. | Foto: Reuters

Sydney - Po 16 měsících se německá tenistka Angelique Kerberová dočkala turnajového titulu. Ve finále v Sydney bývalá světová jednička zdolala Australanku Ashleigh Bartyovou 6:4, 6:4. Na jedenáctý turnajový triumf v kariéře čekala Kerberová od vítězství na předloňském US Open.

Mužský titul získal Rus Daniil Medveděv, který v souboji dvou mladíků udolal domácího Alexe de Minaura 1:6, 6:4, 7:5.

Minulou sezonou se Kerberová protrápila. Hrála jediné finále v Monterrey, v němž neuspěla, a ve světovém žebříčku je nyní až na 22. místě. Do nové sezony však devětadvacetiletá hráčka vstoupila skvěle.

Nejprve vyhrála všechny čtyři dvouhry na Hopmanově poháru a nyní přidala pět vítězství v Sydney, kde přitom v prvním kole Lucii Šafářové utekla ze dvou mečbolů.

Poté zvládla další třísetovou bitvu s druhou nasazenou Američankou Venus Williamsovou a nakonec dokráčela až k titulu. Skvěle se tak naladila na Australian Open, kde předloni vybojovala svůj první grandslamový triumf.

"Znovu hraju úžasně a cítím se skvěle. Těším se na zbytek roku," uvedla Kerberová po finále.

Do mužského finále vstoupil impozantně De Minaur, který za půl hodiny získal hladce první set. Osmnáctiletý talent, který v prvním kole Australian Open vyzve Tomáše Berdycha, ale nakonec senzační tažení turnajem až k triumfu nedovedl.

Ve druhé sadě 167. hráč světového žebříčku jako jediný ztratil v sedmém gamu podání. V třetím setu prohrával předloňský finalista wimbledonské juniorky už 0:4, ale dokázal odvrátit mečbol a vyrovnat na 5:5. Pak si ale prohrál podání a Medveděv následně čistou hrou zápas ukončil.

De Minaur překvapil už minulý týden v Brisbane, kde došel do semifinále. Jednadvacetiletý Medveděv, který je v žebříčku na 84. místě, se dočkal titulu při druhé finálové účasti.