Kerberová se dál trápí, v Lucemburku vypadla v prvním kole

18. 10. 2017 8:48
Angelique Kerberová nezvládla na turnaji v Lucemburku roli nasazené jedničky, když hned v prvním kole podlehla Monice Puigové. Z posledních čtyř utkání na okruhu vyhrála jediné.
Angelique Kerberová
Angelique Kerberová | Foto: Reuters

Lucemburk - Olympijská vítězka Mónica Puigová vyřadila na tenisovém turnaji v Lucemburku nejvýše nasazenou Němku Angelique Kerberovou. Bývalá světová jednička podlehla v prvním kole 3:6, 4:6 soupeřce z Portorika, s níž nečekaně prohrála i loni v srpnu ve finále olympijského turnaje v Riu de Janeiro.

Od té doby se utkaly podruhé. Letos v Dubaji se Kerberové odveta povedla, v úterý v Lucemburku slavila postup krátce před půlnocí Puigová. "Hrály jsme spolu už popáté, takže se dobře známe. Dneska to vyšlo lépe mně," radovala se Puigová.

Kerberová doplatila na to, že nevyužila ani jeden z osmi brejkbolů. Naopak v každém setu přišla jednou o servis a tlaku Portoričanky už neodolala.

Puigová si pomohla sedmi esy a 40 vítěznými míčky. "S blížícím se koncem sezony začínám nacházet bývalou formu," řekla tenistka, kterou ve 2. kole čeká Alison Van Uytvancková z Belgie.