reklama
 
 

Když vítězky nemohou slavit. Lidé si myslí, že žijeme v luxusu, ale je to kočovný život

13. 2. 2017
Celý týden tvrdě pracovaly, aby český tým ve Fed Cupu znovu uspěl. Když se ale vše podařilo, musely sbalit tašky a cestovat přes půl světa za dalšími zápasy.

Ostrava – Nedostatek času alespoň na symbolickou oslavu dalšího sladkého triumfu trápil po fedcupovém čtvrtfinále proti Španělkám české tenisové reprezentantky.

Karolína Plíšková i Barbora Strýcová v neděli zvládly vítězně rozhodující dvouhry, bezprostředně po svých zápasech ale musely zabalit tašky a co nejdříve zamířit na letiště. Ještě v neděli totiž zahájily přesun do dalekého Kataru na prestižní turnaj WTA v Dauhá.

"Už zase letím pryč, na nic není čas," prohlásila Plíšková poté, co v souboji jedniček jednoznačným výsledkem 6:2, 6:2 přejela světovou sedmičku Garbiňe Muguruzaovou.

"Byl to tady velice pěkný týden, hodně dobře jsme potrénovaly, v týdnu to vlastně byla dobrá příprava na další turnaje," naznačila třetí hráčka rankingu, že špičková tenistka musí neustále myslet dopředu.

Ještě výrazně zklamanější z nepříjemně našlapaného tenisového programu pak byla její zkušenější parťačka.

Podle Barbory Strýcové nemají české tenistky ani čas pochopit, že zvládly vítězně sedmnáctý fedcupový duel z posledních osmnácti a podeváté v řadě postoupily mezi čtyři nejlepší celky světa.

"Tohle nám asi vůbec nedochází. Je to takové zrychlené, zase hned letíme pryč," prohlásila sedmnáctá hráčka světového žebříčku. "Ale je to neuvěřitelné, co jsme všechno dokázaly. Jiný takový tým není. Dokážeme se vyburcovat, diváci nás drží strašně moc. Jsou součástí týmu, je to skvělá podpora," pochválila fanoušky.

Ale hned se vrátila k poněkud smutnějšímu tématu. "Je to takové zvláštní, těžké, člověk z toho má trochu smíšené pocity," podotkla. "Celý týden makáte, jdete za nějakým konkrétním cílem, snažíte se, aby se to podařilo. Potom to přijde, podaří se to a najednou je konec, jedeme pryč," dodala.

"Vždyť my si ani nemůžeme na chvíli sednout, probrat to, promluvit si, a už vůbec ne to aspoň trochu oslavit," řekla Strýcová, která už v úterý sehraje v katarském Dauhá svůj úvodní duel.

"Lidé si myslí, že být profesionální tenistkou je luxus, ale my žijeme takový kočovný život. V úterý už hraju, v pondělí v noci tam přiletím. Budu muset spát v letadle, abych si odpočinula," popsala svůj následující program jedna ze strůjkyň dalšího českého postupu.

autor: Aleš Vávra | 13. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama