Zmrzlinář, milovník i hladový herec. Z hrdinů Veselého generace prorazil jen Thiem

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 5. 2020 14:27
Podívejte se, kam to dotáhly tenisové hvězdy generace českého hráče Jiřího Veselého, které mezi juniory vládl právě rodák z Příbrami.

Veselý jedničkou

Foto: Reuters

Pro rodáka z Příbrami to byl úžasný rok 2011. Začal tím, že ovládl juniorské finále Australian Open, naprosto smetl domácího Lukea Savilleho. Nadělil mu dokonce kanára. Poté získal trofej i v deblu.

Na konci sezony se z něj stala mládežnická světová jednička. Média i odborníci  viděli v českém tenisovém obrovi nového Tomáše Berdycha, byť on sám chtěl být spíš jako Švýcar Roger Federer. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy