Rumunka z nahé Sereny dostala šok. Tohle je moje tělo, moje zbraň, hlásá Američanka

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 6. 2020 6:55
Tehdy se s trofejí mazlila, jako by chovala vlastní dítě. To ještě Serena Williamsová netušila, že pár let nato skutečně porodí dceru. Byl červen 2015 a americká tenisová superstar ve finále French Open proti Lucii Šafářové získala svůj jubilejní 20. grandslam. Nové historky o její kariéře se pořád nepřestávají objevovat.
French Open 2015: Serena Williamsová po finále
French Open 2015: Serena Williamsová po finále | Foto: Reuters

Za dalších pět let stihla americká veteránka vytlačit ještě hlubší stopu do tenisové historie tím, že získala další tři trofeje z turnajů velké čtyřky. Před třemi lety porodila dcerku Alexis Olympii a pak se znovu vrátila na kurty ve velkém stylu, zahrála si od té doby už čtyři finále grandslamů.

"A myslím, že to není konec, že Serena i po karanténě bude favoritkou a bude ještě schopná získat 24. grandslam," nechal se slyšet nedávno bývalý německý tenista Boris Becker. 

Absolutní rekordmankou je v tomto ohledu Margaret Courtová, která získala právě zmiňovaných 24 velkých trofejí. A tenistka z Michiganu by ji ráda dorovnala. Právě letos je to pět let od jejího posledního triumfu na French Open, kde to má vzhledem ke svému stylu tenisu nejtěžší. Také tu vyhrála "jen" třikrát.

Historek vystihující výjimečnost osmatřicetileté tenistky se rojí pořád dost. Naposledy obletěl svět rozhovor rumunské tenistky Alexandry Cadantuové, která pro web gsp.ro vzpomínala na své první grandslamové setkání s mladší ze sester Williamsových.

"Byla jsem tehdy na prvním grandslamu, přišla jsem poprvé do šatny hráček a uviděla poprvé Serenu. Byla nahá a já byla týden v šoku z toho, jak byla velká," uvedla aktuálně 290. hráčka světa.

Rozhodně to ale nemínila nijak zle, vzápětí Američance složila poklonu. "Je neuvěřitelné, jak se s takovým tělem dokáže hýbat a hrát," pochválila ji.

Sama Williamsová přiznává, že od dětství s narážkami na svou postavu dost bojuje a lidi kolem tenisu vůči ní vždy měli předsudky.

"Bylo to pro mě těžké. Lidé říkali, že jsem se narodila jako kluk kvůli tomu, jaká mám ramena a jakou sílu. Byla jsem odmalička jiná než starší sestra Venus. Ona byla vysoká, štíhlá a krásná. A já silná a nasvalená," svěřila se.

Dokonce si prý prošla kolem 22. roku života obdobím, kdy chtěla razantně zhubnout. "Brzy jsem si uvědomila, že ze mě nikdy nebude modelka. Řekla jsem si, že tohle jsem já, moje tělo a moje zbraň," přiznala.

Američanka se vyjádřila i k ožehavému tématu rasismu, kterou v Americe rozpoutala smrt George Floyda. Zveřejnila na sociálních sítích video malé holčičky, která vysvětluje, jak těžké je pro ni žít s černou pletí.

"Pořád nemůžu najít ta správná slova, která by vyjádřila, jaký smutek cítím, ale ona je za mě našla," napsala Williamsová k videu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Prezident Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici, jde o plánovanou hospitalizaci

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke sdělila, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci.

"Mohu pouze konstatovat panu prezidentovi končí tento týden dovolená a v týdnu příštím už jsou naplánovány mnohé aktivity - setkání s velvyslanci, setkání s panem premiérem nebo Země živitelka," uvedl Ovčáček.

Loni 10. října, den po sněmovních volbách, byl Zeman převezen na kliniku intenzivní medicíny Ústřední vojenské nemocnice, kde strávil 48 dní. Lékaři tehdy podle zprávy, kterou si vyžádal a publikoval předseda Senátu Miloš Vystrčil, považovali jeho dlouhodobou prognózu za krajně nejistou a prezident podle nich nebyl v té době schopen vykonávat své pracovní povinnosti.

Prezident už více než rok kvůli onemocnění nohou používá invalidní vozík. Po loňské hospitalizaci mu kvůli riziku podvýživy lékaři zavedli sondu do žaludku. V červencovém rozhovoru pro CNN Prima News Zeman uvedl, že doufá, že mu ji lékaři na podzim vyndají. V rozhovoru také řekl, že se jinak cítí v podstatě zdráv a má o něco vyšší hladinu cukru v krvi.

Někteří senátoři a poslanci v době Zemanovy loňské hospitalizace kvůli jeho stavu začali uvažovat o dočasném převodu části pravomocí prezidenta na předsedu Sněmovny a vlády, což umožňuje článek 66 ústavy. Hradní kancelář to odmítala, díky zlepšení prezidentova zdravotního stavu k tomu nedošlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy