Rumunka z nahé Sereny dostala šok. Tohle je moje tělo, moje zbraň, hlásá Američanka

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 6. 2020 6:55
Tehdy se s trofejí mazlila, jako by chovala vlastní dítě. To ještě Serena Williamsová netušila, že pár let nato skutečně porodí dceru. Byl červen 2015 a americká tenisová superstar ve finále French Open proti Lucii Šafářové získala svůj jubilejní 20. grandslam. Nové historky o její kariéře se pořád nepřestávají objevovat.
French Open 2015: Serena Williamsová po finále
French Open 2015: Serena Williamsová po finále | Foto: Reuters

Za dalších pět let stihla americká veteránka vytlačit ještě hlubší stopu do tenisové historie tím, že získala další tři trofeje z turnajů velké čtyřky. Před třemi lety porodila dcerku Alexis Olympii a pak se znovu vrátila na kurty ve velkém stylu, zahrála si od té doby už čtyři finále grandslamů.

"A myslím, že to není konec, že Serena i po karanténě bude favoritkou a bude ještě schopná získat 24. grandslam," nechal se slyšet nedávno bývalý německý tenista Boris Becker. 

Absolutní rekordmankou je v tomto ohledu Margaret Courtová, která získala právě zmiňovaných 24 velkých trofejí. A tenistka z Michiganu by ji ráda dorovnala. Právě letos je to pět let od jejího posledního triumfu na French Open, kde to má vzhledem ke svému stylu tenisu nejtěžší. Také tu vyhrála "jen" třikrát.

Historek vystihující výjimečnost osmatřicetileté tenistky se rojí pořád dost. Naposledy obletěl svět rozhovor rumunské tenistky Alexandry Cadantuové, která pro web gsp.ro vzpomínala na své první grandslamové setkání s mladší ze sester Williamsových.

"Byla jsem tehdy na prvním grandslamu, přišla jsem poprvé do šatny hráček a uviděla poprvé Serenu. Byla nahá a já byla týden v šoku z toho, jak byla velká," uvedla aktuálně 290. hráčka světa.

Rozhodně to ale nemínila nijak zle, vzápětí Američance složila poklonu. "Je neuvěřitelné, jak se s takovým tělem dokáže hýbat a hrát," pochválila ji.

Sama Williamsová přiznává, že od dětství s narážkami na svou postavu dost bojuje a lidi kolem tenisu vůči ní vždy měli předsudky.

"Bylo to pro mě těžké. Lidé říkali, že jsem se narodila jako kluk kvůli tomu, jaká mám ramena a jakou sílu. Byla jsem odmalička jiná než starší sestra Venus. Ona byla vysoká, štíhlá a krásná. A já silná a nasvalená," svěřila se.

Dokonce si prý prošla kolem 22. roku života obdobím, kdy chtěla razantně zhubnout. "Brzy jsem si uvědomila, že ze mě nikdy nebude modelka. Řekla jsem si, že tohle jsem já, moje tělo a moje zbraň," přiznala.

Američanka se vyjádřila i k ožehavému tématu rasismu, kterou v Americe rozpoutala smrt George Floyda. Zveřejnila na sociálních sítích video malé holčičky, která vysvětluje, jak těžké je pro ni žít s černou pletí.

"Pořád nemůžu najít ta správná slova, která by vyjádřila, jaký smutek cítím, ale ona je za mě našla," napsala Williamsová k videu. 

 

Právě se děje

před 22 minutami

Summit NATO vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí Severoatlantické aliance na pondělním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice v diplomatické při s Ruskem, kterou vyvolala kauza Vrbětice. Českým novinářům to před odpoledním jednáním řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bude jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Nyní se podle Kulhánka k útoku a následné diplomatické roztržce vyjádří i političtí vůdci spojeneckých zemí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy