Plíšková na exhibici v Thajsku padla se světovou jedničkou, proti Halepové uhrála jen pět her

24. 12. 2017 13:18
Karolína Plíšková podlehla ve finále thajské exhibice světové jedničce Simoně Halepové 2:6, 3:6.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Milan Kammermayer

Hua Hin - Karolína Plíšková novou tenisovou sezonu ziskem trofeje nezahájila. Ve finále exhibičního turnaje v thajském letovisku Hua Hin dnes nejlepší česká hráčka podlehla 2:6, 3:6 světové jedničce Simoně Halepové z Rumunska.

V sobotu na úvod turnaje Plíšková relativně hladce porazila Lotyšku Jelenu Ostapenkovou, na žebříčkovou favoritku Halepovou však nestačila. Rumunka české tenistce vzala celkem pětkrát podání, sama přišla o servis jednou a vyhrála za hodinu.

Pětadvacetiletá Plíšková tak dnešní porážkou potvrdila, že Halepová patří k jejím nejméně oblíbeným soupeřkám. Z šesti soutěžních duelů dokázala Češka vyhrát jen jeden.

Sezonu na okruhu WTA zahájí Plíšková na turnaji v australském Brisbane, jenž začíná na silvestrovskou neděli.