Jsi lůzr, slyšel Medveděv v Kanadě. Útoky na ruskou jedničku odsoudil i Kyrgios

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 8. 2022 19:42
Prohrál dramatickou bitvu s rozjetým soupeřem, odcházel zklamaný ze stadionu, když na něj někdo z přihlížejících v areálu začal pořvávat "loser, loser". Rus Daniil Medveděv se pustil do výměny názorů s jedním z tenisových fanoušků. Zastal se ho i jeho soupeř, Australan Nick Kyrgios.
Daniil Medvedev
Daniil Medvedev | Foto: Reuters

Minulý týden měl první hráč světa úplně jiné starosti, vyhrál turnaj v Mexiku a zdálo se, že jeho forma jde nahoru. Na podniku v Montrealu ho hned v prvním zápase po třísetové bitvě zastavil Kyrgios.

Když odcházel ze stadionu doprovázený ochrankou, z hloučku přihlížejících tenisových fanoušků se anglicky ozvalo, že je "lůzr". To se Medveděv zarazil a šel si to s dotyčným vyřídit.

"Co jsi to říkal? Co máš za problém?" zeptal se. Po ostré výměně názorů se zase odporoučel pryč.

Později se k incidentu osobně vyjádřil. "Byl jsem zklamaný ze zápasu, ale když se mi někdo posmívá nebo mi nadává, ozvu se," citoval slova ruského tenisty web tennis365.com. 

Pokřiky měl na svědomí mladík, který stál u pásky spolu se svým otcem. "A to mi vadilo nejvíc. I on mi řekl pár nepěkných věcí. Řekl jsem mu, ať si svého syna vychová a neposmívá se cizím lidem," vysvětlil rodák z Moskvy.

Zároveň ale dodal, že šlo o výjimečnou událost, většinou si na něj nikdo z diváků takhle napřímo nic nedovolí.

"Byl to asi i první případ. Většinou sklízím kritiku a urážky jen na sociálních sítích, kde se to vymyká kontrole," přiznal Medveděv.

Videa, které obletělo internet, si všiml i Kyrgios. A na Twitteru ho odsoudil. "Nechutné chování. Fanoušci musí mít nějaký respekt," napsal.

Medveděva nyní čeká v Cincinnati další pokus o vyladění formy před US Open, kde mu půjde o udržení postu světové jedničky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Slovinsko schválilo manželství i adopce pro homosexuální páry

Slovinský parlament v úterý schválil zákon, který stejnopohlavním párům umožní vstup do manželství a adopci dětí. Uvedla to slovinská agentura STA. V červenci ústavní soud zrušil jako diskriminační ustanovení zákona, podle kterého byly sňatky a adopce možné pouze u heterosexuálních párů. Soudci dali parlamentu šest měsíců na to, aby zákon upravil způsobem, který by byl v souladu s rozsudkem.

Zákon podpořilo 48 zákonodárců z vládní středolevicové koalice. Proti byli naopak zákonodárci z pravicových stran. Poslanci ze Slovinské demokratické strany (SDS) bývalého premiéra Janeze Janši tvrdili, že kromě manželství a adopcí měli homosexuálové v zemi stejná práva jako heterosexuálové. Křesťanští demokraté označili zákon za experiment, který připraví děti o otce a matku. Před parlamentem se shromáždili odpůrci zákona, uvedla televize RTV Slovenija.

Ústavní soud o věci rozhodoval na základě stížnosti dvou homosexuálních párů, které v souvislosti s uzavřením manželství a žádostí o adopci neuspěly u soudů nižší instance. Ústavní soudci napsali, že jejich rozhodnutí neubírá na důležitosti tradičnímu manželství. V roce 2015 uzákonění sňatků homosexuálů Slovinci odmítli v referendu.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Ministryně životního prostředí Hubáčková předala rezignaci premiéru Fialovi

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) v úterý předala svou rezignaci premiérovi Petru Fialovi (ODS). Hubáčkovou má ve funkci nahradit lidovecký místopředseda Petr Hladík.

Hubáčková rezignaci oznámila ze zdravotních důvodů v pondělí. Řekla, že ji čeká operace a po ní čtyři až šest měsíců rekonvalescence, což mimo jiné omezí její schopnost cestovat. Považuje to za vážnou překážku zejména v době českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Fiala by měl rezignaci a zároveň Hladíkovu nominaci v dohledné době doručit prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlava státu podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky přislíbila, že i s ohledem na předsednictví provede výměnu v čele ministerstva rychle.

Hladík je předsedou komise pro životní prostředí KDU-ČSL, spolu s Hubáčkovou připravoval ekologickou část programu koalice Spolu a za agendu životního prostředí zodpovídal v Brně.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Obrana nezávazně zažádala Spojené státy o nabídku na letouny F-35

Ministerstvo obrany v pondělí zaslalo Spojeným státům nezávaznou žádost o nabídku 24 stíhacích letounů F-35. Jde o předpoklad dalších jednání. Ta by měla pokračovat v polovině října ve Spojených státech, sdělilo v úterý ministerstvo v tiskové zprávě.

V pondělí úřad předal americké straně tzv. dopis s žádostí o nabídku. "Tento dokument není závazným požadavkem, česká vláda jeho prostřednictvím pouze indikuje svůj zájem začít s americkou stranou o nákupu letounů jednat," uvedlo ministerstvo. "Předání dopisu je pro americkou stranu nutným předpokladem pro další vyjednávání," dodalo.

Úvodní jednání o případném pořízení moderních stíhacích letounů z USA začala v září, kdy se setkaly české a americké expertní týmy. Další schůzka je naplánována na polovinu října, kdy budou zástupci ministerstva obrany ve Spojených státech jednat o parametrech pořízení a provozu letounů. "Jedním z hlavních bodů všech nadcházejících jednání bude možné zapojení českého průmyslu," uvedl úřad. V českém vyjednávacím týmu jsou zástupci ministerstev obrany, zahraničí, financí a průmyslu a obchodu.

Vláda v létě rozhodla, že začne jednat s americkou vládou o nákupu 24 moderních stíhacích letounů F-35. Stalo se tak na základě vojenského doporučení armády. Ministryně Jana Černochová má pověření jednat s americkou vládou do října 2023. Pokud by se nepodařilo dosáhnout dohody, mohou přijít na řadu další způsoby řešení. Americké letouny v armádě nahradí švédské gripeny. Na jejich pronájem má Česko smlouvu do roku 2027, využít poté může dvouletou opci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy